به گزارش فر نیوز به نقل از     گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،محمدابراهیم الهی تبار در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان ، از برخی ماجراهای روی داده برای چهره های اجتماعی فعال در زلزله کرمانشاه ابراز تاسف کرد اوج خطر در این ماجراها بی اعتمادی مردم به نهادها و تشکل هاست. اگر سوال یا مشکلی وجود […]

اگر اعتماد عمومی آسیب ببیند با مشکل روبرو می شویمبه گزارش فر نیوز به نقل از     گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،محمدابراهیم الهی تبار در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان ، از برخی ماجراهای روی داده برای چهره های اجتماعی فعال در زلزله کرمانشاه ابراز تاسف کرد اوج خطر در این ماجراها بی اعتمادی مردم به نهادها و تشکل هاست. اگر سوال یا مشکلی وجود داشته البته باید متذکر شد اما اگر اعتماد عمومی که سرمایه بزرگ کشور است آسیب ببیند با مشکل روبرو خواهیم شد.

الهی تبار تاکید کرد: هنر مدیران و تصمیم گیران باید از سرمایه های اجتماعی حفاظت و پشتیبانی کند چرا که می تواند در بزنگاهها أین حمایت مردمی است که ما را از مشکلات عبور می دهد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمانشاه ، با بیان اینکه در شرایط فعلی با دسیسه های معاندان روبرو هستیم ، افزود: در این شرایط باید تا حد ممکن در حفظ سرمایه های اجتماعی تلاش کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: اهمیت پدافند غیرعامل در کرمانشاه بالاتر از دیگر مناطق کشور استمردم در مواقع بحران یا کمبودها چشم به دستگاهها دارند و باید به اعتماد آنها پاسخ مثبث داد کشور ما در معرض چند بلای طبیعی قرار دارد علاوه بر آن امروز نیز در یک شرایط جنگی هستیم که حفظ امنیت تدابیر خاص خود را می طلبدکرمانشاه با توجه به جایگاه جغرافیایی و موقعیت خود برای مجموعه کشور جایگاه ویژه ای دارد و این اهمیت آمادگی و تدبیر در حوزه پدافند غیرعامل را ۲ چندان می کند.

الهی تبار با اشاره به ضرورت نقش آفرینی مردم در پدافند غیرعامل اظهار داشت: قطعی برق برخی بیمارستانها در تابستان گذشته ضعفها را عیان کرد که باید تا زمانی که فرصت وجود دارد رفع شوند. اگر قبل از بروز حوادث و بحران ها با مانور و پایش ضعفها شناسایی نشوند مشکلات مضاعف می شود.