حجت الاسلام اسماعیل قبادی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به آغاز کار ایستگاه های صلواتی(موکب) اربعین در سطح استان گفت: همه ساله از ابتدای ماه صفر موکب های پذیرایی از زوار آغاز به کار می کنند. وی با بیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین است، […]

حجت الاسلام اسماعیل قبادی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به آغاز کار ایستگاه های صلواتی(موکب) اربعین در سطح استان گفت: همه ساله از ابتدای ماه صفر موکب های پذیرایی از زوار آغاز به کار می کنند.

وی با بیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین است، گفت: مجوز موکب ها توسط ستاد عتبات عالیات صادر می شود و اقدامات صورت گرفته در موکب ها در بحث های پذیرایی و امور فرهنگی و اسکان موقت زوار تحت نظارت این سازمان انجام می شود.

قبادی خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات استان همچنین در دیگر کمیته‌های اربعین از جمله بحث اسکان زوار نیز مشارکت دارد و هیات ها و خیرین را برای برپایی موکب تشویق می کند.

این مسئول با اشاره به نظارت مداوم بر فعالیت موکب‌ها، گفت: موکب ها باید در رعایت بهداشت حداکثر دقت را داشته و لوازم راحتی زوار را فراهم کرده و محلی برای اقامه نماز داشته باشند.

قبادی با بیان اینکه تنها موکب های دارای مجوز حق فعالیت دارند گفت: متاسفانه در این بین برخی بدون مجوز موکب برپا میکنند که از این افراد تقاضا داریم حتما برای گرفتن مجوز اقدام کنند، چرا که در صورت مشاهده موکب آنها برچیده می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت راهپیمایی اربعین گفت: این راهپیمایی نماد وحدت دو کشور ایران و عراق است و استراتژی وحدت بخشی برای دو کشور محسوب می شود و دشمن از این جمعیت پرشور و شعور هراس دارد.

 
 

انتهای پیام