به گزارش فر نیوز به نقل از     گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما نماینده، ولی فقیه و خطیب نماز جمعه کرمانشاه در خطبه‌هایعبادی سیاسی نماز جمعه این هفته با دعوت همگان به تقوا و عدالت با اشاره به اینکه بهترین ادب آن است که خدا از حرام فاصله بگیرد و از آنچه خداوند و […]

ملت ایران با شکست دادن تحریم سیلی محکمی را به آمریکا خواهد زدبه گزارش فر نیوز به نقل از     گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما نماینده، ولی فقیه و خطیب نماز جمعه کرمانشاه در خطبه‌هایعبادی سیاسی نماز جمعه این هفته با دعوت همگان به تقوا و عدالت با اشاره به اینکه بهترین ادب آن است که خدا از حرام فاصله بگیرد و از آنچه خداوند و عقل آدمی نهی کرده مبرا باشد، گفت: انسان باید بر تهذیب و تربیت دینی ثابت قدم باشد.

خطیب این هفته کرمانشاه با نهی بر احتکار اقلام مورد نیاز جامعه که مغایر اخلاق‌مداری و تذهیب است، تصریح کرد: جامعه اسلامی باید از اینگونه رفتار‌های ناشایست پرهیز کنند و مراقب باشند که بر برادران مسلمان خود سخت نگیرند.

نماینده، ولی فقیه در استان ضمن تاکید بر اینکه امیرالمومنین حضرت علی (ع) همه بندگان را دعوت به تقوا و پرهیزگاری می‌کنند، بیان داشت: تقوا سرمایه کشور اسلامی است و آنان را از هر نوع آسیبی حفظ خواهد کرد، چرا که باید رضای خداوند متعال را در نظر بگیریم و آشکار و پنهان در این مسیر حرکت کنیم، همچنین ملاک و معیار ما حق باشد.

این مسؤول با یادآوری ۲۳ مهر، مصادف با سالروز گرامیداشت شهادت پنجمین شهید محراب ایت الله اشرفی اصفهانی، گفت؛ این روحانیت معزز صفای باطنی داشته و مورد تجلیل و تکریم امام راحل و مقام معظم رهبری بودند.

وی همچنین به روز جهانی نابینایان اشاره کرد و ادامه داد: روشن دلان با توانمندی که دارند کار‌های خوبی را انجام می‌دهند و حتی می‌توانند قدرتمندتر باشند، لذا فراهم کردن اشتغالزایی برای آنان در استان حائز اهمیت است.

نماینده، ولی فقیه در استان کرمانشاه ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و تقدیر از این نیرو‌های خدوم در حفظ امنیت و اقتدار کشور و استان، افزود: نیرو‌های انتظامی همواره در تامین امنیت کشور تلاش دارند، که امیدوارم در مبارزه با مفاسد اجتماعی و قاچاق بیش از گذشته اهتمام کنند.

علما با بیان اینکه ۲۴ مهر سالروز عقیدتی سیاسی است، افزود: این روز به درخواست مقام معظم رهبری و با حکم امام راحل روز عقیدتی سیاسی ارتش نام گذاری شده است.

علما به فرموده امام راحل خطاب به همه مسؤولان و کارگذاران اشاره و بیان کرد: باید وصیت نامه امام راحل مرور و اجرایی شود.
این مسوول با اشاره به اینکه برخی مسایل مجلس را در هفته اخیر و لوایح شنیدم که با مواضع امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری تطبیق ندارد، متذکر شد: امام راحل در سال ۴۲ و روز عید فطر فرمودند: هر حرفی میزنم ۵۰ سال آینده را نگاه می‌کنم و لذا با اطمینان می‌گویم اسلام ابر قدرت‌ها را به خاک مذلت می‌کشاند.

وی گفت: این سخنان امام با آنچه در مجلس می‌زدنند که اگر رای ندهیم آمریکا چه کار می‌کند، آیا ۷۰ سال آمریکا هر غلطی کرده از ما اجازه گرفته یا مذاکره کرده است؟

علما با اشاره به اینکه در مجلس جای اجتهاد و همفکری است، گفت: آمریکا دارد دارای ما را به تاراج می‌برد و دادگاه ملی فردا بگویند مقرارت من مغایر چیزی است که لایحه می‌گوید، دیگر فایده ندارد.

این مسؤول با اشاره به منویات مقام معظم رهبری که فرمودند: ملت ایران با شکست دادن تحریم سیلی دیگری را به آمریکا خواهد زد، تصریح کرد: حدود چهل سال است تحریم هستیم بالاخره مردم کار خود را به نحو احسنت و با هوشیاری کامل انجام داده و انقلاب کردند، لذا باید مغلوب دشمنان نشویم.

علما یادآور شد: ۱۲۰ کشور غیر متعهد بار‌ها گفتند که فناوری هسته‌ای ایران قانونی است و این کشور نمی‌خواهد بمب اتمی بسازد، اما مگر آمریکا گوش کرد؟

این مسؤول با تاکید بر اینکه جوانان ما راه حل مشکلات کشور هستند، افزود: روز‌های اخیر حدود ۹۰۰ نفر از دانشجویان به رهبر نامه نوشتند که ما برای حمایت از اقتصاد مقاومتی آماده‌ایم و طرح داریم، بنابراین باید به سخنان و طرح آنان گوش دهیم.

علما با یادآوری رشادت‌های یاران باوفای امام حسین (ع) و نهضت کربلا که این برگ زرین تاریخ هرساله مشتاقان بسیاری را به سمت خود هدایت می‌کند، ادامه داد: امام سجاد (ع) و حضرت زینب کبری (س) عاشورای را جاودانه کردند و هرساله عمل به تفکر عاشورایی و استقبال شایسته از حماسه اربعین حسینی جهانی و گسترده می‌شود.

این مسئول اظهار داشت: دشمن راهپیمایی ۲۰ میلیونی را تحمل نمی‌کند و قصد اختلاف افکنی بین مذاهب را دارند که باید اتحادخود را از دست ندهیم و با روحیه انقلابی و جهادی این حماسه جهانی را زنده نگه داریم و بر توسعه آن تلاش کنیم.