به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جلسه پیگیری بودجه ۹۸ با اشاره به سفر مقام معظم رهبری در مهر ماه سال ۱۳۹۰ به استان اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه باید پاسخ دهد که چرا طی هفت سالی که […]

به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جلسه پیگیری بودجه ۹۸ با اشاره به سفر مقام معظم رهبری در مهر ماه سال ۱۳۹۰ به استان اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه باید پاسخ دهد که چرا طی هفت سالی که از سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه می‌گذرد، اعتبار سالانه ۳۰۰ میلیارد تومانی برای توسعه کرمانشاه که از مصوبات این سفر است، در بودجه سالانه کشور نیامده است.

وی عنوان کرد: جای تاسف است که سه رئیس سازمان برنامه و بودجه در کشور و پنج استاندار کرمانشاه در این هفت سال تغییر کردند و هیچکدام پیگیر تحقق این اعتبار نبودند.

بازوند از سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه خواست دلیل عدم تحقق این اعتبار را مشخص کند تا در بودجه سال‌های آینده تکرار نشود.

استاندار کرمانشاه گفت: همه مدیران و مسئولین استان باید تلاش کنند تا بودجه استان در سال ۱۳۹۸ قوی دیده شود و براساس آن مشکلات کرمانشاه سریع‌تر رفع شود.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه ظرف چند مدت آینده بودجه کشور از طرف دولت به مجلس تقدیم می‌شود بنابراین ضروری است که برای قوی‌تر دیده شدن بودجه استان در سال آینده تمامی مسئولان و مدیران تلاش و پیگیری‌های خود را داشته باشند.

بازوند با بیان اینکه کل بودجه توسط دولت تنظیم و تدوین می‌شود، گفت: باید توجه داشت که بیشتر نظرات و پیشنهادات توسط دولت انجام می‌شود و چنانچه در مجلس بخواهد تغییری ایجاد شود به لحاظ اینکه نمایندگان دیگر استان‌ها هم متقاضی می‌شوند بنابراین تغییرات چندانی برای استان‌ها رخ نمی‌دهد.

وی گفت: تمام مدیران باید با پیگیری ویژه و رایزینی با وزارتخانه‌ها به‌ویژه بدنه کارشناسی وزارتخانه‌های خود نسبت به افزایش بودجه استان تلاش کنند و در این راستا از هیچ اقدامی فروگذار نباشند.

استاندار کرمانشاه افزود: باید ردیف پروژه‌های ملی دستگاه‌ها در بودجه سال ۹۸ حداقل ۲۰ درصد افزایش داشته باشد.

وی با اشاره به ایجاد بسترهای لازم برای انجام سرمایه گذاری در استان‌ها خواستار استفاده مدیران از این فرصت برای حل مشکلات موجود به ویژه حل مشکل بیکاری استان شد.