مهناز فتاحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه نخستین راهپیمایی عروسکی در استان برگزار می‌شود اظهار داشت: بزرگترین رویداد عروسکی استان در شهر کرمانشاه و چند شهرستان که در زلزله آبان ماه سال گذشته رنج‌های بسیاری دیده‌اند برگزار می‌شود تا کودکان این مناطق عروسک‌های خود را به نمایش بگذارند. مدیرکل کانون پرورش فکری […]

مهناز فتاحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه نخستین راهپیمایی عروسکی در استان برگزار می‌شود اظهار داشت: بزرگترین رویداد عروسکی استان در شهر کرمانشاه و چند شهرستان که در زلزله آبان ماه سال گذشته رنج‌های بسیاری دیده‌اند برگزار می‌شود تا کودکان این مناطق عروسک‌های خود را به نمایش بگذارند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه با بیان اینکه گروه‌های نمایشی بسیاری برای حضور در این راهپیمایی عروسکی اعلام آمادگی کرده‌اند، بیان کرد: این راهپیمایی در سالروز وقوع زلزله یک روز در سطح شهر کرمانشاه و یک روز نیز در شهر سرپل‌ذهاب و شهرستان ثلاث باباجانی برگزار می‌شود.

فتاحی با اشاره به اینکه پس از وقوع زلزله ۷٫۳ ریشتری سال گذشته در استان کرمانشاه گروه‌های نمایش عروسکی بسیاری از سراسر کشور برای کودکان زلزله‌زده نمایش برگزار کردند، خاطرنشان کرد: در صورتی که راهپیمایی عروسکی کرمانشاه با موفقیت برگزار شود، پایگاه دائمی راهپیمایی عروسک‌ها به استان کرمانشاه واگذار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این برنامه را ایجاد حال و هوایی متفاوت در میان کودکان مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه بیان کرد و افزود: کودکان در سالروز وقوع زلزله حال و هوای متفاوتی خواهند داشت و عروسک‌ها در کنار کودکان دقایق شادی را برای آنها رقم می‌زند تا رویداد بزرگ عروسکی استان کرمانشاه شکل بگیرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه از برگزاری این برنامه به جشن‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی نیز این برنامه در سطح استان کرمانشاه تکرار می‌شود.