هوشنگ بهاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه  کرمانشاه با دارا بودن ۷ کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی است اظهار داشت: اساتید، پزشکان و پرسنل برای برطرف کردن مشکل زائران با تجهیزات خاص در بیمارستان‌ها متمرکز هستند. بهاری در مورد دو کلیینک افتتاحی در استان عنوان کرد: کلینیک شهید فتاحی […]

هوشنگ بهاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه  کرمانشاه با دارا بودن ۷ کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی است اظهار داشت: اساتید، پزشکان و پرسنل برای برطرف کردن مشکل زائران با تجهیزات خاص در بیمارستان‌ها متمرکز هستند.

بهاری در مورد دو کلیینک افتتاحی در استان عنوان کرد: کلینیک شهید فتاحی که در سفر وزیر بهداشت افتتاح شد از تجمیع دو کلینیک بیمارستان طالقانی و کلینیک امام علی(ع) و همچنین  کلینیک پردیس از تجمیع دو کلینیک بیمارستان محمد کرمانشاهی و کلینیک ویژه دانشگاه واقع در هلال‌احمر تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه امور کلینیک برمبنای آئین‌نامه‌ها و در چارچوب مقررات جاری دانشگاه اداره می‌شود افزود: دانشگاه جهت فراهم‌سازی زمینه مناسب برای درمان بیماران سرپایی کلینیک ویژه را با شرایط خاص ایجاد و برنامه‌ریزی کرده است تا در شرایطی مناسب برای ویزیت بیماران و تشکیل پرونده کمترین تاخیر را داشته باشد و در پرداخت‌های پزشک و پرسنل موجبات رضایت مراجعین و اعضا هیئت علمی بالینی فراهم شود.

سرپرست کلینیک‌های ویژه مستقل دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در راستای بهبود بخشیدن به وضعیت ویزیت‌های سرپایی تخصصی و تسهیل در استرس مردم استان کرمانشاه و استان‌های همجوار به متخصصین پزشکی در رشته‌های مختلف، کلینیک‌های ویژه تخصصی و فوق تخصصی در نقاط مختلف شهر و نیز کلینیک‌های وابسته به بیمارستان‌ها تجهیز و راه‌اندازی و آماده خدمت‌رسانی به مردم است. 

بهاری با اشاره به اینکه اصول کلی نظام سلامت در کشور براساس اصل سطح‌بندی و ادغام خدمات و ارائه خدمت از طریق نظام ارجاع کیفی ارائه خدمت به صورت زنجیره‌ای مرتبط است و افزود: ۷ کلینیک مهدیه، پردیس، مادر، حاج دایی، کلینیک بیمارستان امام رضا(ع)، کلینیک بیمارستان امام خمینی(ره) و کلینیک شهید فتاحی در شهر کرمانشاه فعال است.

وی با بیان اینکه کلینیک مهدیه دارای امکانات آزمایشگاهی در سطح بالا است افزود: امکان بستری شدن بیماران در کلینیک وجود ندارد اما خدمات قابل مشاهده‌ای را در بیمارستان‌ها ارائه می‌دهد و کلینیک‌ها به کلیه بیماران اعم از بیماران عادی و بیماران خاص خدمات درمان را ارائه می‌کند.

سرپرست کلینیک‌های ویژه مستقل دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: کلینیک‌ها شامل سه سطح است که به تفکیک سطح اول این کلینیک‌ها شامل مراکز بهداشتی درمانی روستایی و شهری است و سطح دوم در شهرستان‌ها شامل مرکز سلامت شهرستان و بیمارستان شهرستان است و سطح سوم شامل مرکز سلامت استان و بیمارستان تخصصی است.

بهاری با بیان اینکه کلینیک‌های شهرستان قصرشیرین، سرپل‌ذهاب، گیلانغرب، اسلام‌آباد غرب، در جزو پروژه‌هایی است که در آینده فعال می‌شود افزود: کلینیک‌ها به کلیه بیماران اعم از بیماران عادی و بیماران خاص ارائه خدمات می‌‌دهند.

وی افزود: اساتید، پزشکان و پرسنل آماده هر گونه خدمت‌رسانی به زائران اربعین است و در صورتی که بیماری از هر نقطه از کشور نیاز به خدمات بیمارستانی و پزشکی داشته باشد و در جهت خدمات‌رسانی به زائران آماده و برای برطرف کردن مشکل زائران با تجهیزات خاص در بیمارستان‌ها متمرکز هستند.