به گزارش فر نیوز به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛  معصومه حسنی خوانسار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه گفت : کار ساخت کتابخانه مرکزی کرمانشاه بعد از چند سال وقفه دوباره از سر گرفته شد و اگر مشکل تامین اعتبار نداشته باشد ظرف ۱.۵ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. وی با اشاره به […]

به گزارش فر نیوز به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛  معصومه حسنی خوانسار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه گفت : کار ساخت کتابخانه مرکزی کرمانشاه بعد از چند سال وقفه دوباره از سر گرفته شد و اگر مشکل تامین اعتبار نداشته باشد ظرف ۱.۵ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به شروع ساخت این پروژه از سال ۸۶، افزود: کار ساخت کتابخانه تا سال ۹۰ پیش رفت و ۲.۵ میلیارد تومان هم برای آن هزینه شد، اما از آن زمان به بعد پروژه متوقف شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه پیشرفت فیزیکی این پروژه را نیز حدود ۳۸ درصد اعلام کرد و یادآور شد: با پیگیری‌هایی که از سوی مسئولین استان انجام شد، خوشبختانه شاهد شروع مجدد عملیات اجرایی این پروژه هستیم.

حسنی خوانسار با بیان اینکه سال گذشته ۲.۲ میلیارد تومان و امسال نیز ۱.۲ میلیارد تومان برای این پروژه کنار گذاشته شده، خاطرنشان کرد: به جز این مبلغ دو میلیارد تومان نیز از سوی نهاد کتابخانه‌های کشور به این پروژه کمک می‌شود.

وی گفت: برای تکمیل این کتابخانه پنج میلیارد تومان دیگر نیاز است تا پنج طبقه آن تکمیل شود که این رقم نیز قرار است با کمک استان تامین شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه از این کتابخانه به عنوان نیاز اساسی استان و کتابخانه مادر یاد کرد که بزرگترین کتابخانه کرمانشاه خواهد بود و افزود: تمام فضا‌های مختلف در دل کتابخانه مرکزی دیده شده است .