به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری برنا ؛ علیرضا امیری گفت : بازرسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره‌کل دامپزشکی استان کرمانشاه در پی دریافت گزارش مردمی در بازدید خود از سوله ای اطراف شهر کرمانشاه ۳۲ کارتن تخم‌مرغ تاریخ مصرف گذشته را کشف کردند.  به گفته وی، متخلفان قصد داشتند، […]

 به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری برنا ؛ علیرضا امیری گفت : بازرسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره‌کل دامپزشکی استان کرمانشاه در پی دریافت گزارش مردمی در بازدید خود از سوله ای اطراف شهر کرمانشاه ۳۲ کارتن تخم‌مرغ تاریخ مصرف گذشته را کشف کردند. 

به گفته وی، متخلفان قصد داشتند، تاریخ درج شده بر روی تخم‌مرغ ها را پاک و با تاریخ تولید جعلی وارد بازار  کنند که پس از هماهنگی با مراجع قضایی همه محموله جمع آوری و به صورت بهداشتی امحاء شد.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: شهروندان هر گونه فرآورده پروتئینی اعم از تخم‌مرغ، گوشت قرمز، مرغ و ماهی را صرفأ از مراکز عرضه مجاز تحت‌ نظارت دامپزشکی تهیه کنند. 

امیری با اشاره به جایگاه ویژه تخم‌مرغ به عنوان یک فرآورده غنی پروتئینی و پرمصرف در سبد غذایی خانوار توصیه کرد که هنگام خرید این فراورده حتماً به تاریخ تولید و انقضا ثبت شده بر روی تخم‌مرغ و برچسب بسته‌بندی آن توجه و از خرید تخم مرغ فاقد هویت خودداری کنند.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه با تأکید بر این‌که مدت زمان نگهداری تخم‌مرغ در یخچال چهار هفته است، گفت: شهروندان تخم مرغ مصرفی خود را از فروشگاه‌هایی خریداری کنند که تخم‌مرغ‌هایشان در یخچال نگهداری می‌شود و بهترین دما برای نگهداری تخم‌مرغ دمای صفر تا چهار درجه سانتی گراد است. 

وی خاطرنشان کرد: اگر تخم‌مرغ خریداری شده کثیف باشد باید آن را پاک کرده سپس در یخچال داخل کیسه فریزر قرار دهیم، چون شستن تخم‌مرغ مدت زمان نگهداری آن را کاهش داده و تخم‌مرغ زودتر فاسد می‌شود. 

مردم می توانند هرگونه تخلف بهداشتی را با سامانه تلفنی ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ با کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در جریان بگذارند.