به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه اظهار داشت: هیمنه آمریکا با تصمیمات جاهلانه ترامپ خبیث و دیوانگی او فروریخته است و با عهدشکنی در رابطه با برجام به کشور خودشان ضربه می‌زنند. نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با بیان اینکه […]

به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه اظهار داشت: هیمنه آمریکا با تصمیمات جاهلانه ترامپ خبیث و دیوانگی او فروریخته است و با عهدشکنی در رابطه با برجام به کشور خودشان ضربه می‌زنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با بیان اینکه امروزه هیمنه آمریکا در دنیا افول کرده است و حتی قابل قیاس با چهل سال گذشته هم نیست گفت: قدرت و توانایی آمریکا حتی ضعیف‌تر از آنچیزی است که عده‌ای سیاستمدار هم بر آن اشاره دارند.

علما با اشاره به اینکه نظام استکباری آمریکا با تصمیمات جاهلانه و خبیثاته ترامپ برجام را کنار گذاشت عنوان کرد: این عهدشکنی ضربه اساسی را ابتدا به کشور آمریکا وارد نموده است.

وی تحریم‌های غربی‌ها را موجب پیشرفت و دستیابی به برکتهای فراوان در عرصه‌های مختلف کشور دانست و افزود: تحریم ها از برکات بزرگ الهی برای کشور اسلامی ایران است و امروزه در سایه این تحریمها فناوری ساخت موشک، کارخانه‌های بزرگ، فناوری هسته‌ای و دستاوردهای بسیاری را کسب نمودیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به ۲۴ آبان ماه و سالروز تصویب قانون اساسی در سال ۵۸ گفت: در چنین روز و سالی آمریکا و نظامهای استکباری دنیا تمام دارایی‌های کشور ما را بلوکه کردند و دست به قطع رابطه و تحریمها علیه ایران زدند اما اکنون چیزی جز بوق و کرنای دروغین ندارند.

وی با اشاره به ۱۹ آبان ماه و روز جهانی علم، علم را در خدمت صلح جهانی دانست و عنوان کرد:  20 آبان سالروزشهادت سردار تهرانی مقدم و پدر موشکی ایران است و آمریکا یکی از مشکلاتش در واقع پیشرفت‌های نظامی و دستاوردهای کشور ایران است زیرا این دستاوردها بیانگر قدرت اسلام است.

علما با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در رابطه راهپیمایی عظیم اربعین عنوان کرد: غربی‌ها از این اجتماع عظیم دستپاچه شدند زیرا با بیش از ۲۰ میلیون جمعیت مواجه شدند و این اجتماع را برگرفته از قدرت و نفوذ ایران در خاورمیانه و جهان می‌دانستند.

وی افزود:حضور چشمگیر  مردم در راهپیمایی سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکابیانگر وحدت اسلامی امت و اقلیتهای مذهبی است و وحدتی ستودنی و مثال زدنی برای جهان اسلام محسوب می‌شود.