هوشنگ بازوند در ستاد مدیریت بحران استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: دولت در راستای کمک به زلزله‌زدگان ۱۱ هزار میلیارد تومان بار مالی را تقبل کرده است.وی اظهار داشت: همچنین دولت ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان مابه‌التفاوت سود وام‌های چهار درصد به زلزله‌زدگان پرداخت می‌کند. استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: […]

هوشنگ بازوند در ستاد مدیریت بحران استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: دولت در راستای کمک به زلزله‌زدگان ۱۱ هزار میلیارد تومان بار مالی را تقبل کرده است.
وی اظهار داشت: همچنین دولت ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان مابه‌التفاوت سود وام‌های چهار درصد به زلزله‌زدگان پرداخت می‌کند.
استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: مردم‌ شهرستان‌های ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب هنوز در کانکس هستند و امکان دارد که بارندگی‌ها برای آنان مشکل‌ساز شود.
وی افزود: ستاد مدیریت بحران با هماهنگی فرمانداران جلسه‌ای بگذارند و اگر‌ کانکس‌هایی در مسیر سیلاب قرار دارند، جابه‌جا شوند.
استاندار کرمانشاه تاکید کرد: شرکت آب و فاضلاب نیز کانال‌ها را لایروبی کند تا از بروز آب‌گرفتگی ‌جلوگیری شود.
بازوند افزود: اعتبارات مورد نیاز برای انجام این اقدام‌ها تامین خواهد شد و نظارت بر کارها را مدیریت بحران انجام خواهد داد.
وی از شرکت توزیع برق هم خواست که سیستم برق کانکس‌ها را در مناطق زلزله‌زده استان کنترل کند تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری شود.
استاندار کرمانشاه بر جمع‌آوری کانکس‌ها در روستاهای بازسازی شده استان تاکید کرد و گفت: فرمانداران و دهیاران کانکس‌های اهدایی را در روستاها جمع‌آوری کنند تا از تبدیل شدن روستاها به حلبی‌آباد جلوگیری شود.
بازوند به موضوع اعطا زمین به مستاجران نیز ‌اشاره کرد و گفت: تمام مستاجرانی که زمین می‌گیرند باید کانکس خود را به محل ساخت ساختمان منتقل کنند؛ اردوگاهی در محل ساخت زمین‌ها طراحی شده که کانکس‌ها در آن ‌مکان مستقر خواهد شد.