به گزارش فر نیوز به نقل از     خبرنگار   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه ی بازدید از مزارع کلزای شهرستان صحنه و هرسین  گفت: مزارع کلزای استان کرمانشاه از وضعیت عالی برخوردار هستند.  وی در حاشیه این بازدید با بیان اینکه این مراکز علاوه بر تامین بذر نخود استان بذور […]

وضعیت مزارع کلزای استان کرمانشاه بسیار مناسب استبه گزارش فر نیوز به نقل از     خبرنگار   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه ی بازدید از مزارع کلزای شهرستان صحنه و هرسین  گفت: مزارع کلزای استان کرمانشاه از وضعیت عالی برخوردار هستند.
 
 وی در حاشیه این بازدید با بیان اینکه این مراکز علاوه بر تامین بذر نخود استان بذور نخود پاییزه سایر استانها را نیز تامین می کنند بیان  کرد: با توجه به تامین و تدارک بذور نخود پاییزه چشم انداز خوبی برای توسعه این کشت داریم.

وی همچنین از مزارع دیم استان نیز بازدید  و بیان کرد: با توجه به بارش های مناسب اخیر و کشت به موقعی که در استان صورت گرفته؛ مزارع دیم استان از سطح سبز خوبی برخوردارند.
‍ 
 نوروزی مدیر جهادکشاورزی شهرستان صحنه  گفت: میزان کشت کلزا شهرستان صحنه در سال زراعی گذشته ۷۰۰هکتار بوده که با پیگیری های انجام شده، سطح زیر کشت کلزا در سالجاری به  1700هکتار رسیده است.

 کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی به منظور بررسی وضعیت  محصولات زراعی استان، در ابتدا از مزارع کلزای شهرستان کنگاور و هرسیندو مرکز اصلاح و توزیع بذر گندم و همچنین مزرعه زعفران روستای شاهینی از توابع سراب نیلوفر بازدید کرد.