به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه اظهار داشت: حماس با شلیک ۴۶۰ موشک به سوی سرزمین‌های اشغالی، رژیم صهیونیستی را مجبور به عقب‌نشینی کرد و استعفای دو وزیر این رژیم دیگر دستاورد پاسخ حماس به تجاوزهای اشغالگران بود. امام جمعه کرمانشاه با بیان […]

به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه اظهار داشت: حماس با شلیک ۴۶۰ موشک به سوی سرزمین‌های اشغالی، رژیم صهیونیستی را مجبور به عقب‌نشینی کرد و استعفای دو وزیر این رژیم دیگر دستاورد پاسخ حماس به تجاوزهای اشغالگران بود.

امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در سه جنگ اخیر خود شکست خورده است، بیان کرد: حماس نشان داد که صهیونیست‌ها حتی با وجود گنبد آهنین در امان نیستند و رژیم اشغالگر صهیونیستی در چهل سال گذشته مجبور به عقب‌نشینی بوده است که قدرت اسلام و وحدت میان مسلمانان زمینه آزادسازی سرزمین‌‌های اهالی فراهم می‌کند.

خطیب جمعه کرمانشاه با تسلیت شهادت امام حسن عسکر(ع) به توصیه‌های این امام اشاره کرد و گفت: تقوا، جهاد، تلاش، صدق حدیث، امانت‌داری و طول سجود از توصیه‌های این امام است که این مجموعه آخرت انسان را می‌سازد و امام حسن عسکری(ع) بر مراقبت از امانت توصیه داشته‌اند تا هر شخصی و در هر جایگاهی امانت‌دار باشد.

علما به اشاره به وجود بقعه احمد ابن اسحاق در شهر سرپل‌ذهاب افزود: این مرحوم نماینده امام حسن عسکری(ع) بوده است که از وی حدود ۱۵۰ حدیث نقل شده و وی چهار امام را درک کرده است که باید از این شخصیت بزر غافل نشویم و زلزله به بقعه ایشان خسارت زد که در حال ساخت است.

امام جمعه کرمانشاه افزود: نهم ربیع الاول آغاز حکومت حضرت مهدی(عج) و سالروز آزادسازی سوسنگرد است و دوازدهم ربیع الاول نیز میلاد رسول اکرم(ص) به روایت برادران اهل سنت و آغاز هفته وحدت است که یکی از عنایات انقلاب وحدت میان مسلمانان بود که امام راحل(ره) از روز اول به این کلمه توجه داشت​​.

علما با بیان اینکه از تفرقه چیزی حاصل نمی‌شود، خاطرنشان کرد: جهان اسلام با یک میلیارد و هفتصد میلیون نفر جمعیت می‌تواند با وحدت رویه دنیا را خاضع اسلام کند و وحدت را برای رساندن پیام اسلام به جهانیان به کار بگیرد.

خطیب جمعه کرمانشاه به مناسبت ۱۴ آذر و آغاز هفته بسیج اشاره کرد و گفت: بسیج معنی اخلاص و ایمان می‌دهد و بسیج یعنی آدمی که دغدغه اسلام و ایمان دارد و جان برکف خدمتگزار انقلاب است که این انقلاب توسط بسیج همه مردم به سرانجام رسید.

علما با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری یکی از مشکلات کنونی کشور را عدم استفاده از ظرفیت فراوان ملی دانست و بیان کرد: در هر استان و سراسر کشور ظرفیت جغرافیایی، فرهنگی و انسانی داریم و ظرفیت معادن و تجارت بین‌المللی وجود دارد که برای برطرف کردن بیکاری جوانان باید از آنها استفاده کرد.

امام جمعه کرمانشاه گفت: ورزشکاران ایرانی در مسابقات پاراآسیایی کار مهم انجام دادند و حتی یکی از معلولان ۶ مدال با ارزش کسب کرد.

انتهای پیام /ح