به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری برنا؛  17.5 میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی اماکن ورزشی استان کرمانشاه جذب شد.  فرهمند سال‌افزون معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: تاکنون توانسته‌ایم طی دو مرحله ۱۷ و نیم میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی اماکن ورزشی استان که در زلزله […]

به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری برنا؛  17.5 میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی اماکن ورزشی استان کرمانشاه جذب شد.

 فرهمند سال‌افزون معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: تاکنون توانسته‌ایم طی دو مرحله ۱۷ و نیم میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی اماکن ورزشی استان که در زلزله سال گذشته آسیب دیدند، جذب کنیم.

او به گذشت یکسال از وقوع زلزله ۷٫۳ ریشتری کرمانشاه اشاره کرد و افزود: در این زلزله بخشی از زیرساخت‌های ورزشی استان کرمانشاه در ۹ شهرستان سرپل‌ذهاب، قصرشیرین، ثلاث‌باباجانی، گیلانغرب، دالاهو، جوانرود، پاوه، روانسر و کرمانشاه دچار آسیب شد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: خوشبختانه نوع سازه اماکن و سالن‌های ورزشی به گونه‌ای است که در برابر زلزله‌های شدید مقاوم هستند، لذا در این زلزله فضای ورزشی تخریب شده نداشتیم و این اماکن آسیب دیدند.

سال‌افزون بابیان اینکه براساس برآوردها ۷۵ فضای ورزشی استان در این ۹ شهرستان باید تعمیر شود، ادامه داد: میزان اعتباری که سال گذشته برای تعمیر این فضاها پیش‌بینی کرده بودیم، حدود ۱۰ میلیارد تومان بود که با افزایش قیمت‌ها اکنون برای اتمام تعمیر آنها حداقل به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

او افزود: تاکنون طی دو مرحله توانسته‌ایم اعتباراتی را برای شروع عملیات بازسازی و بهسازی این فضاها دریافت کنیم که مرحله اول اعتبارات حدود ۱۲ میلیارد تومان بود که یک ماه پیش پرداخت شد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: پس از پرداخت این اعتبار کار مناقصه و پیمان سپاری هشت فضایی که تعمیر آنها ضروری بود را انجام دادیم و در این هفته عملیات اجرایی تعمیر این سالن‌ها و اماکن ورزشی شروع خواهد شد.

سال‌افزون ادامه داد: ظرف چند روز آینده نیز مرحله دوم پرداخت که پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است انجام می‌گیرد.

او افزود: تمام تلاش خود را بکار می‌گیریم تا پایان سال مالی ۹۷ کار تعمیر این ۷۵ فضای ورزشی آسیب‌دیده را به اتمام برسانیم.

معاون ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: البته طی مدت یکسال گذشته بجز چند سالن ورزشی که آسیب آنها شدید بود، سایر سالن‌های ورزشی آسیب‌دیده در مناطق زلزله‌زده فعال بودند.