خلیل حیدری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صادرات این میزان مواد پلاستیکی نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ۷۶ درصد و از حیث وزن ۶۸ درصد افزایش داشته است.وی اظهار داشت: در این مدت همچنین ۷۰ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۹۱۰ دلار نایلون پلاستیکی رولی به […]

خلیل حیدری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صادرات این میزان مواد پلاستیکی
نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ۷۶ درصد و از حیث وزن ۶۸ درصد افزایش داشته است.
وی اظهار داشت: در این مدت همچنین ۷۰ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۹۱۰ دلار نایلون پلاستیکی رولی به وزن ۲۳ هزار و ۸۴۲ تن از گمرکات استان کرمانشاه اظهار و صادر شده است.
به گفته او این میزان صادرات نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ۱۰۹ درصد و از حیث وزن نیز ۱۲۲ درصد رشد داشته است.
مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه همچنین از افزایش یک هزار و ۵۶۸ درصدی صادرات اظهار شده انواع کاشی وسرامیک در هشت ماه سال جاری از طریق گمرکات استان خبر داد.
حیدری میزان صادرات انواع کاشی و سرامیک در این مدت را ۲۶ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۴۹۶ دلار کالا به وزن ۱۴۸ هزار و ۷۹۹ تن عنوان نمود و اظهار داشت که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن یک هزار و ۸۴۴ درصد و از لحاظ ارزش یک هزار و ۵۶۸ درصد رشد داشته است.
وی صادرات اظهار شده پیاز و موسیر را ۲۴ میلیون و ۶۰۳ هزار و ۱۲۵ دلار به وزن ۵۳ هزار و ۵۹۶ تن عنوان نمود و افزود: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن ۲۲۲ درصد و از لحاظ ارزش ۳۱۷ درصد رشد داشته است .
استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.
۳۰۳۳
انتهای پیام