فیض الله منصوری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: کانون های سلامت محله جعفرآباد، مسکن، گل نرگس در شهرک ژاندارمری، کوثر در منطقه ۲۲ بهمن و کانون سلامت محله در شهرستان روانسر راه اندازی شده است و کانون های سلامت منطقه آقاجان و شهرک های صدرا ، پردیس و ظفر نیز […]

فیض الله منصوری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: کانون های سلامت محله جعفرآباد، مسکن، گل نرگس در شهرک ژاندارمری، کوثر در منطقه ۲۲ بهمن و کانون سلامت محله در شهرستان روانسر راه اندازی شده است و کانون های سلامت منطقه آقاجان و شهرک های صدرا ، پردیس و ظفر نیز در دست بررسی است.
وی با بیان اینکه ۲ کانون سلامت محله گل نرگس و کوثر با مشارکت و همکاری معاونت اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شهرداری کرمانشاه ایجاد شده است، افزود: راه اندازی کانون های سلامت محلات به منظور مشارکت سایر دستگاه ها در بحث ارتقاء سلامت اجتماعی از جمله برنامه‌های اولویت دار معاونت اجتماعی وزارت بهداشت است.
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه سلامت حقی همگانی است، اظهار داشت: احقاق این حق نیازمند پاسخگویی تمام دستگاه ها، نهادهای دولتی و خصوصی و نیز مسئولیت پذیری تمام مدیران با مشارکت اقشار جامعه است.
منصوری افزود: این کانون ها با برنامه ریزی و استراتژی هایی همچون آماده سازی زیر ساخت های مورد نیاز، جمع آوری اطلاعات پایه ای محلات، تشکیل بانک اطلاعاتی، تشکیل کارگروه های موضوعی در کانون های سلامت محلات، تعمیم و گسترش کانون ها به لحاظ کمی و کیفی و استفاده از ظرفیت سمن ها، دفاتر تسهیل گری و رابطین و سفیران سلامت راه اندازی شده است.
وی اضافه کرد: در این زمینه از شبکه سازی بین کانون ها با شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های تابعه و سایر دانشگاه ها با بهره گیری از شبکه های مجازی به منظور انسجام در فعالیت ها نیز بهره گیری لازم به عمل آمده است.
وی خاطرنشان کرد: این کانون ها با بهره مندی از ظرفیت های موجود در حوزه معاونت اجتماعی دانشگاه همسو با سایر دانشگاه های سراسر کشور براساس شیوه نامه اجرایی تشکیل کانون و مجمع سلامت محله و حمایت و همکاری شهرداری، نمایندگان مردمی، نمایندگان دستگاه های دولتی و نمایندگان معتمدین و مراکز علمی در سطح استان راه اندازی شده است.
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۶۰۰ روستا دارد.
بیش از یک میلیون نفر از جمعیت استان در شهر کرمانشاه ساکن است.
۳۰۳۳
انتهای پیام