به گزارش فر نیوز به نقل از    گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، حسن احمدی مدیرکل امور عشایری استان کرمانشاه با اشاره به شروع فصل سرما، از تامین سوخت مورد نیاز عشایر استان یاد کرد و گفت : سوخت مورد نیاز عشایر یا به صورت نفت سفید و یا سیلندر گاز مایع تامین می‌شود. وی […]

به گزارش فر نیوز به نقل از    گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، حسن احمدی مدیرکل امور عشایری استان کرمانشاه با اشاره به شروع فصل سرما، از تامین سوخت مورد نیاز عشایر استان یاد کرد و گفت : سوخت مورد نیاز عشایر یا به صورت نفت سفید و یا سیلندر گاز مایع تامین می‌شود.

وی گفت : توزیع نفت سفید در جایگاه‌های عرضه سوخت روستا‌های نزدیک به عشایر صورت می‌گیرد که در اکثر روستا‌های شهرستان‌های استان این جایگاه‌ها برقرار است. کپسول گاز مایع نیز با ماشین‌های سیار در اختیار عشایر قرار می‌گیرد.

به گفته این مسئول، برخی از عشایر فقط از یک نوع سوخت و برخی از هر دو نوع سوخت نفت سفید و گاز استفاده می‌کنند.

احمدی با بیان اینکه تامین سوخت مورد نیاز عشایر در تمام فصول سال انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: همزمان با شروع فصل سرما و از اول آبان سوخت‌رسانی به عشایر با شدت بیشتری انجام می‌شود.

وی از وجود ۱۴ هزار خانوار عشایری در استان کرمانشاه خبر داد که تعدادی از آن‌ها به دلیل اینکه نیمه کوچ‌رو هستند و فصل ییلاق را در روستا‌ها می‌مانند، نیاز چندانی به سوخت‌رسانی ندارند و افزود: شش هزار خانوار در اولویت طرح تامین سوخت هستند .