به گزارش فر نیوز به نقل از خبرنگار ایرنا، مرزبان نظری یکشنبه شب در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کرمانشاه در سرسرای جلسات استانداری افزود: در حادثه زلزله ۷٫۳ ریشتری سال گذشته ۷۸ مدرسه با ۴۱۵ کلاس درس تخریب شد. وی ادامه داد: پس از این حادثه، تفاهم نامه […]

به گزارش فر نیوز به نقل از خبرنگار ایرنا، مرزبان نظری یکشنبه شب در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کرمانشاه در سرسرای جلسات استانداری افزود: در حادثه زلزله ۷٫۳ ریشتری سال گذشته ۷۸ مدرسه با ۴۱۵ کلاس درس تخریب شد.
وی ادامه داد: پس از این حادثه، تفاهم نامه ای با خیرین مدرسه ساز در نقاط مختلف کشور منعقد شد که تاکنون ۱۶۵ مدرسه وارد فاز اجرایی شده است.
نظری خاطرنشان کرد: از این تعداد مدرسه که عملیات اجرایی آن ها آغاز شده ۵۹ مدرسه احداث و در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.
مدیرکل تجهیز و نوسازی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه ۱۰۶ مدرسه باقی مانده نیز با میانگین پیشرفت ۵۵ درصدی در حال ساخت هستند، گفت: تمام این مدارس تا ابتدای مهرماه سال آینده افتتاح خواهند شد.
وی در پایان گفت: بانک های استان نیز برای ساخت و تجهیز دوباره مدارس تخریب شده در مناطق زلزله زده با اهدای ۲۲۰ میلیارد ریال مشارکت خوبی داشتند که جای قدردانی دارد.

** ساخت ۲۵۰۰ واحد مددجویان کمیته امداد
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه نیز در این جلسه با اشاره به تخریب پنج هزار و ۴۰۰ واحد مسکن مددجویان این نهاد، گفت: تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ واحد بازسازی و احداث و در اختیار آن ها قرار گرفته است.
حسین خدرویسی ادامه داد: در زلزله مهیب ۷٫۳ ریشتری سال گذشته در مجموع ۹ هزار و ۷۰۰ واحد مددجویان کمیته امداد استان دچار خسارت شد که چهار هزار و ۳۰۰ واحد آن تعمیراتی بود.
وی با اشاره به اینکه پرونده واحدهای تعمیراتی مددجویان کمیته امداد بسته شده، ابراز امیدواری کرد این اتفاق برای واحدهای تخریبی که نیاز به احداث مجدد دارند تا پایان سال رخ دهد.
مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه یادآور شد: این نهاد حمایتی بدون مراجعه مددجویان خود برای همگی آن ها جهت دریافت تسهیلات مورد نیاز در بنیاد مسکن و بانک پرونده تشکیل داد و نسبت به تجهیز منازل بازسازی شده آن ها نظیر اهدای موکت و فرش نیز اقدام کرد.
خدرویسی در پایان گفت: مددجویان کمیته امداد در آبان ماه سال گذشته معادل سه ماه و در آذر نیز معادل ۲ ماه حقوق دریافت کردند و در اسفند نیز سه برابر عیدی دریافت کردند.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.
در این حادثه ۶۲۰ تن کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ نفر نیز مصدوم شدند.
۷۴۵۸/۳۰۳۳
انتهای پیام