آتش در کمین جنگل‌ها و مراتع کرمانشاه

انشاءالله کولانی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه طبیعت متعلق به همه مردم است و همه برای تامین اکسیژن به این منبع مهم حیات احتیاج داریم، گفت: هر نوع سهل‌انگاری برای حفاظت از منابع طبیعی دودش به چشم خودمان می‌رود.

مدیرکل منابع طبیعی استان کرمانشاه با اشاره به افزایش پوشش مراتع و جنگل‌های استان به دنبال بارندگی‌های خوب بهاره، افزایش حریق در این عرصه‌ها را محتمل دانست و تاکید کرد: انتظار می‌رود همه در موضوع اطفای حریق پای کار بوده و در صورت بروز حریق در سطح منابع طبیعی سریعا موضوع را گزارش کنند.

کولانی با بیان اینکه تا خنک شدن هوا با خطر وقوع آتش سوزی‌ در منابع طبیعی استان مواجه هستیم، از عموم مردم خواست هنگام وقوع حریق در عرصه‌های منابع طبیعی مراتب را به فرمانداری یا اداره منابع طبیعی و یا پاسگاه‌های نظامی و انتظامی محل اطلاع داده و یا با شماره ۱۵۰۴ تماس بگیرند.

وی در ادامه با اشاره به مهمترین علل وقوع آتش سوزی‌ در منابع طبیعی، عنوان کرد: بخشی از این آتش سوزی‌ها به‌دلیل روشن کردن آتش از سوی گردشگران، کوهنوردان و کشاورزان روی می‌دهد که به آنها توصیه می‌شود از روشن کردن آتش در سطح مراتع و جنگل‌ها خودداری کرده و در صورت روشن کردن آتش هم حتما پس از اتمام کار، از خاموش شدن آن مطمئن شوند.

کولانی ادامه داد: بخشی از آتش‌سوزی‌ها نیز به‌ علت آتش زدن پسچر مزارع از سوی کشاورزان رخ می‌دهد که انتظار می‌رود با توجه به خسارت‌هایی که به دلیل آتش زدن پسچر مزارع به خاک وارد می شود و نیز احتمال گسترش دامنه آتش در سطح مراتع و جنگل‌ها، به جد از این اقدام صرف نظر کنند.

کولانی با اشاره به حریق‌های رخ داده در عرصه‌های منابع طبیعی استان در سال جاری، گفت: از ابتدای فصل گرم سال تاکنون ۳۷ مورد حریق منجر به خسارت در عرصه‌های منابع طبیعی استان رخ داده که در جریان آنها ۶۵ هکتار از جنگل‌ها و مراتع استان خسارت دیده‌اند.

وی یادآور شد: موارد دیگری از حریق هم در عرصه‌های منابع طبیعی استان داشته‌ایم که با ورود خوب نیروهای حفاظت منابع طبیعی در کنار نیروهای محلی و مردمی شاهد اطفای سریع این حریق‌ها بوده‌ایم.

انتهای پیام

نوشته آتش در کمین جنگل‌ها و مراتع کرمانشاه اولین بار در افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.