آسیا باید به ایران افتخار کند

امیر قلعه‌نویی:

آسیا باید به ایران افتخار کند

آسیا باید به ایران افتخار کند

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: با یک بازی تکنیکی و تاکتیکی توانستیم برابر ژاپن به برد برسیم.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی حیات؛ امیر قلعه‌نویی در نشست خبری بعد از بازی مقابل ژاپن اظهار داشت: خدا را شاکریم که لطف و عنایتش شامل حال ما شد و توانستیم یک بازی خوب و تاکتیکی انجام دهیم و با تمرکز بالا بازی را ببریم. اولا آسیا باید به این بازی افتخار کند. فوتبال ایران باید به این بازی افتخار کند و جوانان شایسته‌ای که امروز جانشفانی کردند، با قلبشان برای مردم بازی کردند، این مردم لیاقتشان بسیار بالاتر از این حرف‌هاست. امروز سربازان وطن نشان دادند که چه انسان‌های بزرگی هستند و فعلا خواستن را انجام بدهند. امیدوارم از این به بعد نگاه‌های نسبت به این فوتبال عوض شود.

وی افزود: ما باید از فوتبال به عنوان یک فرصت استفاده کنیم و از این پس باید از فدراسیون فوتبال نهایت حمایت را داشته باشیم که بتواند در سطح کلی در فوتبال ایران تاثیرگذار باشد. این بازی نقطه عطفی برای فوتبال ایران بود و فکر می‌کنم که جوانان ما کار خیلی بزرگی را انجام دادند، نه به خاطر این برد، به خاطر آن کیفیت خوبی که نشان دادند. یک برنامه ای داشتیم که خط میانی آن‌ها را با چرخشی که داشتند از بازی خارج کنیم تا قبل از گلی که دریافت کردیم موفق نبودیم اما پس از گل دوم یک فوتبالی به خصوص در نیمه دوم بازی کردند که به نظرم از سطح آسیا بالاتر بود.

سرمربی تیم ملی اضافه کرد: امیدوارم نگاه مسئولان به فوتبال عوض شود و حمایت کنند. نه فقط تیم ملی بلکه باشگاه ها را که بتوانیم مانند این قطری ها استادیوم و زمین های خوبی داشته باشیم. به تیم های پایه توجه کنند و نگذاریم در دقیقه 90 سرمربی انتخاب کنیم. الان جوانان و نوجوانان و رده امید را باید از همین حالا اگر می خواهیم بالاتر از سطح آسیا باشد، برنامه ریزی کنیم. نوجوانان ما کار بزرگی را انجام دادند اما باید با برنامه ریزی همراه شود که چشم انداز خوبی داشته باشیم و در رده های پایه و بزرگسالان ادامه داشته باشد. دست یکایک بازیکنان را می بوسم، کار بزرگی انجام دادند و خداراشاکرم.

  • تبریک وزیر ورزش به مناسبت صعود تیم ملی به یک چهارم نهایی

  • مقابل ژاپن این چند کار را نکن