آشتیانی: بیرانوند در بردن پرسپولیس تاثیرگذار بود

آشتیانی: بیرانوند در بردن پرسپولیس تاثیرگذار بود

اردلان آشتیانی بازیکن اسبق تیم فوتبال پرسپولیس درباره برد سرخپوشان برابر تیم آلومینیوم اراک در هفته اول لیگ بیست و سوم فوتبال اظهار کرد: بازی سختی برای پرسپولیس بود به خصوص زمانی که تیم آلومینیوم از سیستم پرس از عقب استفاده می‌کرد. البته این جور تیم‌هایی که از این تاکنیک بهره می‌برند کوچکترین اشتباهی را نباید داشته باشند. مدافعان آلومینیوم در زمان ارسال پاس سروش رفیعی ناهماهنگ بودند و دروازه این تیم از سوی علی نعمتی باز شد. از آن طرف، تیم‌هایی که جلوی پرسپولیس زود دروازه شان باز می‌شود و یا در ورزشگاه آزادی گل می‌خورند دیگر سخت است که جبران کنند. تیم پرسپولیس خیلی با تجربه عمل کرد و در نهایت توانست ۳ امتیاز این بازی را بگیرد.

آشتیانی درباره عملکرد تیم آلومینیوم در این بازی گفت: این تیم در نیمه دوم فوق العاده بود و توانست هم روی دروازه پرسپولیس فشار بیاورد و هم موقعیت ایجاد کند و فکر می‌کنم حضور علیرضا بیرانوند در درون دروازه سرخپوشان خیلی در نتیجه این بازی تاثیرگذار بود.

بازیکن اسبق پرسپولیس درباره اینکه عملکرد شهاب زاهدی و حسین کنعانی زادگان در این بازی چطور ارزیابی می‌کند، گفت: همه از شهاب زاهدی انتظار دارند که گل بزند و اگر او نتواند این کار را انجام بدهد کارش سخت خواهد شد. همچنین هواداران از کنعانی زادگان توقع دارند که خوب دفاع کند. به نظرم حسین بازیکن باتجربه‌ای است و کارش را خوب انجام داد.

ناهماهنگی مدافعان آلومینیوم باعث گلزنی نعمتی شد

او درباره اینکه گلزنی علی نعمتی را در اولین بازی پرسپولیس چطور دیده است، گفت: ناهماهنگی مدافعان آلومینیوم و استفاده از فضای پشت میلاد فخرالدینی باعث شد که علی نعمتی زمانی که نفوذ کرده بود صاحب توپ شود و با یک ضربه دقیق دروازه حریف را باز کند.

پیشنهاد فر نیوز
معرفی متخصص ایمپلنت در تهران

پرسپولیس باید مهاجمی با شم گلزنی لوکادیا بگیرد

آشتیانی درباره اینکه مهاجمان پرسپولیس در اولین بازی نتوانستند گل بزنند و ضعف گلزنی در خط حمله پرسپولیس مشهود است، گفت: واقعا کار مهاجمان سخت می‌شود در صورتی که نتوانند گل بزنند. همه انتظار از شهاب زاهدی دارند. سال گذشته لوکادیا آمد و از کوچکترین موقعیت‌ها توانست گل بزند. به نظرم اگر پرسپولیس می‌خواهد در جام باشگاه‌های آسیا موفق شود نیاز دارد یک مهاجم بگیرد که حداقل شم گلزنی اش مثل لوکادیا باشد.

بازیکن اسبق پرسپولیس درباره اینکه نبود تماشاگران در اولین بازی پرسپولیس در ورزشگاه آزادی را چطور ارزیابی می‌کند، گفت: کشور کوچکی مثل قطر زمان جام جهانی در طول ۳ ماه استادیوم می‌سازد و بعد از آن یک ماه استادیوم را جمع می‌کند و آن را به یکی از کشور‌های فقیر آفریفایی می‌دهد، اما کشور ما هنوز نمی‌تواند ۲ صندلی در سکو‌ها بگذارد و ورزشگاه آزادی را بازسازی کند و نما‌هایی که تلویزیون نشان داد گویای همه چیز بود.

او درباره اینکه هفته اول فوتبال را چطور می‌بیند، بیان کرد: زمان باید بگذرد تا ببینیم بازی‌ها به چه صورت برگزار می‌شود. تیم‌ها در هفته اول ناهماهنگ هستند و اتفاقات عجیب و غریبی رخ می‌دهد و به نظرم هفته پنجم و ششم عیار تیم‌ها مشخص می‌شود.

پرسپولیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *