آشنایی با مزایای پرده برقی هوشمند

آشنایی با مزایای پرده برقی هوشمند

موتور پرده برقی هوشمند چیست؟

پرده برقی، با استفاده از یک موتور برقی، پرده را باز و بسته می‌کند. این موتور برقی از توانایی بالایی برخوردار است و هر چقدر وزن پرده شما زیاد باشد، فرقی برایش نمی‌کند و به راحتی باز و بسته می‌شود. همچنین، موتور پرده هوشمند هیچ صدایی از خود تولید نمی‌کند. موتورها به دو صورت امکان باز و بستن پرده عرضه می شوند. سیستم باز یعنی پرده ها به صورت عمودی بالا می روند و سیستم بسته یعنی پرده ها به صورت چپ به راست می آیند. همچنین، موتورهای پرده برقی به صورت داخلی و خارجی نیز تولید می شوند، که موتورهای داخلی درون پرده قرار می گیرند و موتورهای خارجی بر روی دیوار نصب می شوند.

1

مزایای موتور پرده هوشمند

پرده های برقی هوشمند دارای قابلیت های متعدد دیگری نیز هستند. به عنوان مثال:

کنترل نور: پرده های برقی هوشمند قابلیت کنترل نور را دارند. شما می توانید پرده ها را به گونه ای تنظیم کنید که در طول روز، نور خورشید را به طور مناسب کنترل کنند.

کاربردهای خانه هوشمند: پرده های برقی هوشمند در خانه های هوشمند کاربردهای فراوانی دارند. به عنوان مثال، شما می توانید آنها را در اتاق خواب، پذیرایی و حتی آشپزخانه استفاده کنید.

کاربردهای اداری: پرده های برقی هوشمند در ادارات و دفاتر نیز کاربردهای خود را دارند. به عنوان مثال، شما می توانید آنها را در اتاق کار خود استفاده کنید تا با تمرکز بالاتر به کار خود ادامه دهید.

کاربردهای سفارشی: پرده های برقی هوشمند قابل سفارشی سازی هستند. شما می توانید طرح و رنگ پرده را به دلخواه خود تغییر دهید.

به طور کلّی، پرده های برقی هوشمند باعث سهولت و راحتی در استفاده از پرده می شود و قابل استفاده در منازل، ادارات و سایر فضاها مانند شرکت ها و هتل ها است.

پیشنهاد فر نیوز
آیین اختتامیه سیزدهمین همایش علمی-پژوهشی سیمای امام رضا(ع) در زبان و ادبیات فارسی در کرمانشاه برگزار شد

کاربرد انواع موتور پرده برقی:

موتورهای پرده برقی به عنوان قطعه ای مهم و اساسی در سیستم پرده برقی مورد استفاده قرار می گیرند. این موتورها با کمک برق، انرژی لازم برای باز و بسته کردن پرده را فراهم می کنند،هم اکنون با تجهیز قسمت هوشمند سازی می توان در صورت وجود نور این پرده ها کنار برود و با تاریک شدن و کم بودن روشنایی پارده ها بسته شوند.

استفاده در منازل: در منازل به منظور کنترل پرده ها استفاده می شود. با استفاده از این موتورها، می توان پرده ها را به صورت اتوماتیک باز و بسته کرد.استفاده در ادارات و سازمان ها: موتور پرده برقی در سازمان ها و ادارات نیز به دلیل سهولت در کنترل پرده ها و تنظیم نور ورودی به ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده در هتل ها: در هتل ها موتور پرده برقی برای کنترل پرده ها و روشنایی اتاق ها استفاده می شود.

استفاده در اتاق های کنترل: در اتاق های کنترل، موتور پرده برقی به دلیل سهولت در کنترل پرده ها مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع موتور پرده برقی

موتورهای برقی در دو دسته‌بندی کلی از نظر نحوه استفاده و اجرای دستورات تقسیم می‌شوند. برخی از آن‌ها به‌صورت کنار رو و برخی دیگر به‌صورت بالارو هستند. در واقع این بستگی به نیاز خریدار، سلیقه و همین‌طور نوع پرده و پنجره‌ای که قرار است مورداستفاده قرار دهد خواهد داشت. از طرفی در برخی موارد ممکن است سرعت عمل و کارایی دستگاه‌ها باتوجه‌به محدودیت‌های محیطی تا حد زیادی با هم متفاوت باشد.

موتور پرده برقی کنار رو

سری‌های کنار رو که به شکل دستی عمل می‌کنند معمولاً ساده‌تر نصب می‌شوند. موتور آن‌ها در کنار ریل اجرا می‌گردد. وقتی تسمه داخل ریل به حرکت درمی‌آید پرده‌های نکار هم از وسط و از کنار هم باز خواهند شد. در نهایت موتورها به‌صورت کم‌مصرف و با جریان متناوب کاریم کنند. انکدر ها می‌توانند آن‌ها را کنترل و حرکت دهند. قدرت آن‌ها نیز عموماً دو نیوتن بر متر بوده و می‌توانند به‌راحتی پرده‌هایی با وزن +50 کیلوگرم را به حرکت درآورند. این یکی از اصلی‌ترین مزیت این نمونه است که از نظر توانی دچار مشکل نمی‌شود.

پیشنهاد فر نیوز
آخرین وضعیت رتبه بندی معلمان امروز ۴ مهر ۱۴۰۲

البته از مدل‌های کنار رو در تمامی ساختمان‌ها نمی‌توان استفاده کرد. ضمن این که نحوه حرکت پرده‌ها نیز نباید به‌هیچ‌عنوان در این مدل دچار اختلال شود. مثلاً چیزی در مسیر حرکت پرده قرار نگیرد.

2

موتور پرده برقی بالارو

مدل بالارو به این صورت عمل می‌کند که پرده درون یک لوله یا قوطی رول شده که در نهایت با فشردن دکمه یا صادرکردن دستور چرخش آن انجام می‌گردد. پرده درست مانند همان چیزی که در فیلم‌های کلاسیک و در سینماها دیده‌اید باز می‌شود. لازم است که در این مدل‌ها قدرت موتور بالا باشد. در برخی نمونه‌ها مصرف برق نیز بیشتر می‌شود.

مدل‌های بالارو درصورتی‌که تحت یک برند معتبر و شناخته شده تهیه و به‌درستی اجرا شوند هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمی‌کنند.

انواع کنترل موتور پرده برقی

دقت کنید که انتخاب کنترلر یا همان دستگاه هدایت موتور بسته به خودتان و هزینه‌ای که صرف می‌کنید دارد. در برخی موارد البته سیستم هوشمند نمی‌شود، صرفاً یک کنترل در اختیار شما خواهد بود که می‌توانید حرکت پرده را مدیریت کنید. اما در نمونه موتور پرده برقی هوشمند، امکان استفاده از روند جابه‌جایی و باز و بسته‌شدن پرده حتی از طریق نرم‌افزار موبایل و کامپیوتر و تحت وب نیز امکان‌پذیر است. در این مورد در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

به‌طورکلی دو روش اصلی برای اجرای این موتورها برای اساس نوع کنترلر و سیستم حرکتی وجود دارد. در نوع اول شما نیاز به یک دریافت‌کننده یا رسیور دیجیتال خواهید داشت. رسیور به‌صورت داخلی نصب می‌شود.

بدون رسیور البته پرده‌های هوشمندی هستند که با برنامه‌پذیری عملیات را اجرا می‌کنند. این دیوایس‌ها حتی از طریق تلفن همراه هوشمند و تبلت نیز قابل‌کنترل هستند. حتی وقتی بیرون از خانه هستید هم می‌توانید آن‌ها را به‌وسیله دریافت‌کننده‌های On Board کنترل کنید.کنترل پرده هوشمند به‌وسیله تلفن همراه

پیشنهاد فر نیوز
به کار گیری ۳ هزار سواری شخصی برای جابجایی در ایام اربعین

روش‌های مختلفی برای کنترل پرده‌های هوشمند وجود دارد. یکی از آن‌ها کنترل‌های مادون‌قرمز روی فرکانس کاری 433 و نمونه دیگر استفاده از موتورهای هوشمند خواهد بود. شرکت‌های بزرگ برای اجرای دستورات روی دیوایس‌های هوشمند به شما امکان استفاده از یک ماژول داخلی و ارتباط با وای‌فای را می‌دهند. موبایل شما به نرم‌افزار متصل و درست مانند بسیاری از گجت‌های هوشمند عملیات اجرایی را پیش می‌برد. در واقع لازم است که در این شرایط هر دو دستگاه به شبکه وای‌فای متصل باشند. در غیر این صورت کار نخواهند کرد. از طرفی برای حرکت پرده نیاز به برق خواهد بود. اگر خانه و محل کار شما از سیستم برق اضطراری استفاده می‌کند می‌توانید به حتی در شرایط قطعی برق نیز کار خود را انجام دهید.

3

پرده برقی هوشمند از کجا بخریم؟

پیشنهاد ما برای خانه‌ای هوشمند استفاده از انواع تجهیزاتی است که علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا و جذاب، امنیت منزل شما را در برابر سرقت چند برابر نماید. شما می‌توانید با نصب پرده هوشمند برقی و نورپردازی نقطه‌ای هوشمند جلوه‌ای زیبا به محیط دهید.شرکت هوشمندسازی جهان اسمارت آماده ارائه انواع محصولات هوشمند بخصوص پرده برقی هوشمند می باشد. شما می توانید برای خرید پرده برقی هوشمند به وبسایت جهان اسمارت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *