آغاز احداث مرکز تولید واکسن‌های پنوموکوک و روتاویروس

  • lira card

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آغاز احداث مرکز تولید واکسن های پنوموکوک و روتاویروس در مجتمع تولیدی، تحقیقاتی انستیتوپاستور در دولت مردمی خبر داد و گفت چنین اقدامی کشور را از واردات این واکسن‌ها بی‌نیاز می‌کند.

آغاز احداث مرکز تولید واکسن‌های پنوموکوک و روتاویروس

به گزارش سلامت نیوز از وبدا، بهرام عین اللهی افزود: این دو واکسن وارداتی بودند که با بهره برداری از این مرکز به زودی از واردات این واکسن ها بی نیاز خواهیم شد.
وزیر بهداشت با بیان اینکه ساخت این مرکز از سال گذشته در مجتمع تولیدی، تحقیقاتی انستیتوپاستور آغاز شد، اظهار داشت: کار احداث این مرکز تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امیدواریم تا سال آینده شاهد بهره برداری از آن باشیم، زیرا واکسن‌ یک محصول راهبردی است و باید در تولیدات آن خودکفا باشیم.
عین اللهی در خصوص پروژه ساختمان در دست احداث «سلمان فارسی» در این مجتمع نیز گفت: کار ساخت پروژه سلمان فارسی که علاوه بر یک مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی دارای بخش‌های اداری نیز خواهد بود در ۴ بلوک و ۲۴ هزار متر مربع از سال ۹۶ شروع شده و تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی افزود: برای تکمیل و تجهیز این پروژه که پس از اتمام، میزبان بخش زیادی از کادر تخصصی، اداری انستیتوپاستور خواهد بود به ۱۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
وزیر بهداشت در پایان از تلاش‌های صورت گرفته در انستیتوپاستور به ویژه در زمینه تکمیل این دو پروژه مهم قدردانی کرد.

پیشنهاد فر نیوز
دسترسی مناطق صعب العبور به امکانات تشخیصی و درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *