آغاز توزیع کارت آزمون انتخاب اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی از امروز

آغاز توزیع کارت آزمون انتخاب اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی از امروز

کارت شرکت در ششمین آزمون ورودی انتخاب اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران سال ۱۴۰۲ از امروز سه‌شنبه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت است.

به گزارش فریاد، آزمون متقاضیان شرکت در ششمین آزمون ورودی انتخاب اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران سال ۱۴۰۲ صبح روز جمعه، ۲۷ مرداد ماه جاری در ۱۱ شهرستان کشور برگزار می‌شود. فرآیند برگزاری آزمون فوق صبح از ساعت ۸:۰۰ آغاز می‌شود و درهای ورود به جلسه امتحان نیم ساعت قبل از شروع فرآیند بسته خواهد شد، لذا داوطلبان باید قبل از بسته شدن درهای ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند.
کارت‌ شرکت در آزمون‌ از امروز سه‌شنبه، ۲۴ مرداد برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. لذا داوطلبان‌ آزمون‌ فوق برای شرکت در جلسه امتحان باید در تاریخ تعیین‌شده به درگاه اطلاع‌رسانی مذکور مراجعه و با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای (نام، نام‌خانوادگی، کد ملی، سال تولد و …) و یا اطلاعات ثبت‌نامی (شماره پرونده، شماره سریال و کد پیگیری و …) از کارت شرکت در آزمون خود یک نسخه پرینت، تهیه و براساس آدرس و زمان تعیین‌شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند.
برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس‌دار و ارائه آن الزامی است.
چنانچه داوطلب به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره داوطلبی، پرونده و یا کد پیگیری مورد نیاز، موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون خود نمی‌شود، لازم است با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و ورود به سیستم پاسخگویی و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، داوطلبی و یا کد پیگیری ثبت‌نام اقدام کند.
این امکان برای داوطلبانی فراهم است که در سیستم پاسخگویی عضویت داشته باشند. لذا ضرورت دارد داوطلبانی که اطلاعات فوق را مفقود کرده‌اند، با عضویت در این سیستم نسبت به بازیابی این اطلاعات اقدام کنند.
بر اساس «قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم آزمون‌های سراسری و مجازات‌های پیش‌بینی شده» ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمی خدشه‌دار کند، تخلف است و فرد متخلف مشمول مجازات خواهد شد.
بر این اساس متخلفان با توجه به ماهیت تخلف خود از سوی قانون مشمول مجازات‌های پیش‌بینی‌شده می‌شوند.
ارتکاب هرگونه عملی که موجب بی‌نظمی در برگزاری آزمون شود یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه‌های حافظه‌دار تخلف محسوب می‌شود.
همچنین ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمی خدشه‌دار کند از قبیل ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در آزمون، تبانی با داوطلبان یا افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست‌اندرکاران آزمون از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سؤال تخلف است.
همراه داشتن و استفاده از هرگونه وسیله غیرمجاز ارتباط الکترونیکی و دستگاه‌های حافظه‌دار مانند تلفن همراه، انواع ساعت‌ها، دستبندها، عینک‌ها و انگشترهای هوشمند، پیجر و هندزفری، انواع خودکارها و پاک‌کن‌های هوشمند، منجر به محرومیت از شرکت در آزمون برای یک تا ۱۰ سال بعد و محرومیت از گزینش علمی در آزمون‌های همان سال می‌شود.
همچنین «تبانی با داوطلبان یا افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست‌اندرکاران آزمون» و «ثبت‌نام با هویت مجعول (ارائه مدرک، گواهی یا تصویر گواهی مجعول) و شرکت در آزمون به جای داوطلب دیگر» مشمول محرومیت یک تا ۱۰ ساله و محرومیت از گزینش علمی همان سال می‌شود.
بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، «کمک به داوطلبان دیگر جهت پاسخگویی به سؤال‌ها»، «خرید و فروش سؤالات‌ آزمون یا پاسخ آنها» و «تلاش در جهت دستیابی و افشای سؤالات آزمون» منجر به پرداخت جزای نقدی، حبس از یک تا ۵ سال یا هر دو مجازات می‌شود.
مجازات پیش‌بینی شده برای «عضویت در یک گروه یا شبکه چه مجازی و چه حقیقی مدعی تقلب و تضمین قبولی در آزمون» تشدید مجازات‌های پیش‌بینی شده در قانون را به همراه دارد.

تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ساعت:10:31

نظرات