آغاز رسیدگی به یک پرونده کلاهبرداری با ۱۸۰۰ شاکی در شهرستان لنده

آغاز رسیدگی به یک پرونده کلاهبرداری با ۱۸۰۰ شاکی در شهرستان لنده

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کار رسیدگی به پرونده کلاهبرداری کثیرالشاکی در شهرستان لنده با حضور رئیس دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سیدعلی ملک حسینی امروز _سه‌شنبه، نهم آبان‌ماه_ در جمع خبرنگاران به برخی ابهامات در خصوص پرونده کلاهبرداری کثیرالشاکی با یک هزار و ۸۰۰ شاکی شهر لنده پاسخ داد و اظهار کرد: پرونده‌های تشکیل شده مانند مشابه این پرونده در شهرستان بهمئی، دارای شرایط خاصی است.

وی افزود: همکاران در دادسرای شهرستان لنده تا این لحظه زحمات زیادی کشیده‌اند و همه سعی و تلاش دادگستری لنده و دادگستری استان بر این است که این پرونده به صورت فوق‌العاده و خارج از تشریفات منتهی به نتیجه شود و بخشی از خسارات مالباختگان در اسرع وقت به آن‌ها پرداخت شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفت: بنابراین شرایط خاصی که در این پرونده وجود دارد و اموال غیرمنقولی که از متهم پرونده توقیف شده، در حال عملیات اجرایی است.

وی تصریح کرد: این اموال، پول نقد نیستند و قطعاً تشریفاتی دارد که بخشی از کارهای آن از قبیل کارشناسی انجام شده‌است.

ملک حسینی خاطرنشان کرد: با ارسال نیابت‌هایی که در دادسرای این شهرستان انجام شده عملیات مزایده این املاک در شهرهای یاسوج و دهدشت شروع خواهد شد و به محض اینکه املاک به فروش برسند و به پول نقد تبدیل شوند، در همین مرحله توسط دادسرای شهرستان لنده بین مالباختگان تقسیم می‌شود.

وی گفت: مردم به خادمین خودشان در دستگاه قضائی اعتماد داشته باشند، با دقت ویژه و تأکید ریاست کل دادگستری استان که هم‌اکنون جهت پیگیری امور این پرونده در این شهرستان حضور دارند، گزارش کار گرفته شده و با سرعت بیشتر و همکاری دادسراهای سایر شهرستان‌های استان، امید است هرچه زودتر بخشی از خسارات مالباختگان به آن‌ها پرداخت شود.

کد خبر 700560