آغاز فیلمبرداری فیلم «پس از واقعه»

آغاز فیلمبرداری فیلم «پس از واقعه»

فرهاد مختاری، مدیر کل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن اعلام آغاز ساخت پس از واقعه اظهار داشت: تولید این فیلم با حضور محمد حسن اختری رئیس بنیاد بین المللی عاشورا کلید خورد و امیدواریم برای حضور در چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر آماده شود.

به گفته مختاری یکی از اولویت‌های موضوعی معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران برای تولید فیلم‌های سینمایی، ساخت آثاری با موضوعیت «زنان» است در همین راستا بنیاد شهید و امور ایثارگران در حال تهیه فیلمی با عنوان «پس از واقعه» است.

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران، با بیان اینکه این فیلم در ابتدا «شور عاشقی» نامگذاری شده بود، تصریح کرد: با بررسی‌های صورت گرفته اسم فیلم به «پس از واقعه» تغییر یافت. فیلمبرداری این پروژه در روز جمعه 27 مردادماه در منطقه کویری خور بیابانک کلید خورد.

وی با اشاره به موضوع فیلم سینمایی «پس از واقعه» افزود: در این فیلم سعی خواهد شد تا روایت اسارت اسرای کربلا و حضرت زینب (س) و سختی‌هایی که از کوفه به سمت شام متحمل شدند را به تصویر بکشیم.

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به این مطلب که فیلمبرداری فیلم سینمایی «پس از واقعه» 55 قسمت خواهد بود، تشریح کرد: کارگردان و نویسنده فیلم داریوش یاری می‌باشد که قبلاً فیلم «کربلا جغرافیای یک تاریخ» را ساخته است.

آغاز فیلمبرداری فیلم «پس از واقعه»

گفتنی است؛ نمایش حضور بانوان در هشت سال دفاع مقدس از اولویت های فیلمسازی در بنیاد شهید و امور ایثارگران است که در این زمینه تولید دو فیلمنامه با حمایت این بنیاد در دستور کار قرار دارد. «دست‌ ناپیدا» به کارگردانی «انسیه شاه حسینی» و «خواهر طاهره» با موضوع زندگی مرحومه مرضیه حدیدچی فیلم های در دست اقدام در این حوزه هستند.