آماده‌باش ۳۷ هزار نیرو برای اربعین ۱۴۰۲ / پیش‌بینی افزایش تعداد زائران تا ۴ میلیون نفر

آماده‌باش ۳۷ هزار نیرو برای اربعین ۱۴۰۲ / پیش‌بینی افزایش تعداد زائران تا ۴ میلیون نفر

سردار سید کمال در حاشیه بازدید از مرز مهران با اشاره به ماموریت پلیس راهور در ایام منتهی به حسینی اظهارکرد:‌ ۳۷ هزار نفر نیرو در ماموریت اربعین امسال خدمت رسانی خواهند کرد که شامل تمام دستگاه های ذیربط از جمله پلیس، اورژانس، هلال احمر، راهداری و … است. مدت زیادی است که همکاران ما در بحث ترافیکی برای ارائه خدمات مطلوب در مراسم بزرگ اربعین حسینی به‌طور مستمر از مرزها و مسیرهای منتهی به مرزهای شش گانه بازدید داشتند.

هادیانفر از پیش بینی افزایش زائرین حسینی خبر داد و گفت: آنچه که پیش بینی می‌شود این است که امسال حدود چهار میلیون زائر داشته باشیم که ۹۶درصد این عزیزان از مرزهای زمینی با اولویت مرز مهران تردد خواهند کرد.

وی با اشاره به وضعیت مرز مهران نیز گفت:‌ در جریان بازدیدی که از مسیر ایلام به مهران و پایانه مرزی مهران داشتیم با تدابیری که اندیشیده شده، نسبت به سال گذشته بسیاری از مشکلات این محور شامل دوبانده بودن و عدم داشتن جداشونده در طول مسیر حل شده است اما هنوز بخش‌هایی هم مانده که امیدواریم تا اربعین برطرف شود.

رئیس پلیس راهور فراجا به کاهش سوانح ترافیکی در اربعین ۱۴۰۱ اشاره و خاطرنشان کرد: سال گذشته با تمهیداتی که انجام شد شاهد کمترین حادثه نسبت به سنوات گذشته بودیم که امسال هم امیدواریم با هماهنگی خوبی که بین دستگاه‌های مسئول اتفاق می‌افتد حوادث ترافیکی به حداقل ممکن برسد.

هادیانفر