آمادگی حماس برای یک جنگ تمام عیار

آمادگی حماس برای یک جنگ تمام عیار

«صالح العاروری» معاون «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی گفت که مقاومت آماده جنگ فراگیر و همه جانبه است و در صورت وقوع چنین جنگی شکست بی سابقه‌ای را تجربه خواهد کرد.

العاروری به شبکه خبری المیادین گفت: «ما خود را برای جنگ تمام عیار آماده کرده‌ایم و به بررسی آن در جلسات محرمانه خود با دیگر گروههای درگیر در چنین جنگی، می‌پردازیم».

این مقام ارشد حماس در ادامه به شرایط حاکم بر کرانه باختری اشاره کرد و گفت که معادلات در این منطقه تغییر کرده و دیگر همانند سابق نیست. او تأکید کرد که معادلات جدید به نفع مقاومت و به ضرر اشغالگران صهیونیست است.

آمادگی حماس برای یک جنگ تمام عیار

طبق آخرین آمار از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون ۳۴ نظامی و شهرک‌نشین صهیونیست در حملات مسلحانه فلسطینی‌ها به هلاکت رسیده‌اند. مقاومت مسلحانه در کرانه باختری در یک سال اخیر به شکل بی سابقه‌ای افزایش یافته است و دهها گروه مسلح ریز و درشت در شهرک‌ها و روستاها و اردوگاههای آوارگان تشکیل شده‌اند.

«صالح العاروری» سپس گفت که مقاومت فلسطین قادر است در صورت وقوع جنگ، آسمان و دریا را به روی رژیم اسرائیل ببندد و تمامی شبکه برق و ارتباطات این رژیم را مختل کند و ضربه شدیدی به اقتصادش بزند.

معاون اسماعیل هنیه در بخش دیگر سخنان خود به رایزنی‌های گروههای فلسطینی برای حل اختلافات خود به ویژه در آخرین نشست در مصر اشاره کرد و گفت: «به ما برای تشکیل دولت وحدت ملی فشار می‌آورند، اما ما تنها در صورت برگزاری انتخابات قانون‌گذاری و ریاستی با آن موافقت خواهیم کرد».

رهبران گروههای فلسطینی از جمله محمود عباس و اسماعیل هنیه در تاریخ هفت مرداد در مصر گردهم آمدند تا اختلافات خود را کنار بگذارند. پیش از آن نیز دو طرف در ترکیه با حضور اردوغان دیدار کرده بودند. جهاد اسلامی فلسطین نشست مصر را تحریم کرده بود.

پیشنهاد فر نیوز
اکبر عبدی: حسرت کار با کیمیایی به دلم مانده!

صالح العاروری افزود: «ما به دنبال دولت وحدت ملی هستیم که مقدماتی دارد و از جمله آن‌ها انتخابات عمومی برای یکپارچه کردن فلسطین است».

العاروری با اشاره ضمنی به سن بالا و بیماری محمود عباس گفت که حماس از اینکه آمریکا و اسرائیل زمام امور را پس از محمود عباس در دست بگیرند نگران است.

او تأکید کرد که انتخابات ریاستی باید تا زمانی که محمود عباس زنده است، برگزار شود.

معاون اسماعیل هنیه در گفت‌و‌گو با شبکه ماهواره‌ای الاقصی نیز گفت: «تهدیدها و ترورها و شهادت‌های روزانه تازگی ندارد؛ جنبش حماس بخشی از مردم است و به همین دلیل ما نیز مانند مردم شهید و دستگیر می‌شویم، خانه‌هایمان را ویران و خودمان نیز تحت تعقیب قرار می‌گیریم و این وضعیت برای اشغالگران عادی است، اما ما نیز مقاومت و آنها را تعقیب می کنیم. ما می‌جنگیم و حق داریم، زیرا اشغالگر سرزمین ما را اشغال و به ما تجاوز کرده است».

به گفته او مقاومت فلسطین امروز وارد نبرد آزادسازی مسجد الاقصی شده و همه مسلمانان، عرب‌ها و فلسطینی‌ها باید در این نبرد سهیم باشند.

صالح العاروری تصریح کرد: باید شهرک‌نشین اشغالگری که به فلسطینیان حمله می‌کند، به هلاکت برسد و با نظامیانی هم که از آنان حمایت می‌کنند، باید مبارزه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *