آمادگی پلیس برای پذیرش روزانه ۱۰۰ هزار زائر اربعین در مرز خسروی‌

به گزارش کلهرنیوز، سردار مهدی حاجیان امروز در قرارگاه اربعین انتظامی استان که در مرز خسروی برگزار شد، اظهار داشت: تاکنون ۱۳ جلسه برگزار کرده‌ایم که حاصل آن ۱۰۹ مصوبه بوده است، مصوباتی که ۹۵ درصد آن‌ها اجرایی و پنج درصد مابقی هم در حال انجام است.

وی عنوان کرد: همچنین ۱۶ مصوبه از فراجا به کرمانشاه ابلاغ شده که همه آن ها انجام گرفته و کاملا برای میزبانی و پذیرایی از زائران اربعین آمادگی داریم.

حاجیان افزود: هم اکنون ۵۸ گیت فعال در پایانه خسروی برای ورود و و خروج زائران وجود دارد و پیش بینی‌های لازم برای افزایش این گیت ها تا ۱۰۰ عدد هم صورت گرفته است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به فراهم شدن زیرساخت های لازم در پایانه مرزی خسروی گفت: با همدلی و هم افزایی خوبی که میان مسئولان وجود دارد و شرایطی که فراهم شده این آمادگی را داریم که روزانه پذیرای ۱۰۰ هزار زائر هم باشیم.

وی یکی دیگر از اقدامات مهم صورت گرفته را شناسایی ۶ نقطه حادثه خیر در محورهای محل تردد زائران اربعین عنوان کرد و افزود: از این تعداد تاکنون ۵پنج نقطه اصلاح شده و کار اصلاح نقطه ششم هم در حال انجام است تا ان شاالله با همکاری خوبی که خود مردم و رانندگان دارند شاهد کاهش تلفات و تصادفات جاده‌ای باشیم.

حاجیان به فعال کردن پایش تصویری از کنگاور تا مرز خسروی هم اشاره کرد و گفت: مقرر شده پارکینگ‌ها نامگذاری و دوربین‌های مدار بسته برای آن‌ها نصب شود تا هم زائران راحت تر بتوانند خودروهای خود را هنگام برگشت پیدا کنند و هم از مسائلی نظیر سرقت جلوگیری شود.

وی با اشاره به مشخص شدن وظایف همه مسئولان، از دادن اختیارات کامل به فرماندهان شهرستان‌های استان برای مدیریت سفر زائران اربعین خبر داد و گفت: همه دست به دست یکدیگر خواهیم داد تا بهترین خدمات را به زوار ارائه و شرایطی فراهم کنیم تا آن ها با خیالی آسوده به سفر معنوی اربعین مشرف شوند./تسنیم