آمریکا؛ دلیل قطع مذاکرات صلح با اوکراین

آمریکا؛ دلیل قطع مذاکرات صلح با اوکراین

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه شامگاه دوشنبه به ادعای درباره عدم با واکنش نشان داد.

زاخارووا طی بیانیه‌ای تلگرامی گفت که دلیل ادعایی واشنگتن برای انجام نشدن مذاکرات روسیه و اوکراین، یک دروغ است.

شامگاه دوشنبه «متیو میلر»‌ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادعا کرده بود که به دلیل مخالفت روسیه است که مذاکرات صلح با اوکراین قطع شده است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه توضیح داد: «دروغگوها همین‌ها هستند! آنها به خوبی می‌دانند که خودشان در آوریل ۲۰۲۲ به زلنسکی گفتند که مذاکرات را کم کند، خود آنها ممنوعیت مذاکرات صلح با روسیه از سوی رژیم کی‌یف در سپتامبر ۲۰۲۲ تصویب کردند، خودشان به مدت یک سال علناً اعلام کردند که اکنون زمان مذاکرات نیست. اما آنها همچنان روسیه را مقصر می‌دانند».

آمریکا ؛دلیل قطع مذاکرات صلح با اوکراین

بعد از دعوت نشدن روسیه به نشست بین‌المللی با موضوع جنگ اوکراین و راهکارهای پایان صلح‌آمیز در عربستان سعودی، اکنون حضور مسببان بحران کنونی در این نشست مورد انتقاد قرار گرفته است.

یک منبع مطلع شامگاه دوشنبه به شبکه «ریانووستی» گفت که اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌کنندگان در نشست جده، کشورهایی هستند که خودشان باعث بروز و شروع بحران اوکراین و روسیه شده‌اند.

در این گردهمایی دو روزه مشاوران امنیتی از حدود ۳۰ کشور از جمله اوکراین، در جده گرد هم آمدند. دفتر ریاست جمهوری اوکراین با زیاده‌خواهی گفته بود که انتظار دارد این مجمع فرمول صلح کی‌یف را تایید کند.

پیشنهاد فر نیوز
ترامپ: فقط من می‌توانم مانع جنگ جهانی سوم شوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *