آیین پیاده‌روی جاماندگان اربعین در پایتخت + تصاویر

آیین پیاده‌روی جاماندگان اربعین در پایتخت + تصاویر

میدان آیینی امام حسین(ع) امروز سه‌شنبه ۱۵ شهریور ماه ۱۴۰۲ همزمان با اربعین سیدوسالار شهیدان از ساعات اولیه صبح، میعادگاه عاشقان و دلدادگان حسینی است. قرارها برای شروع مراسم ساعت ۶ صبح است اما قبل از ساعت ۶ تقریبا میدان پر شده و همه آماده قرائت زیارت نامه اربعین هستند.

بیشتر مردم بعد از خواندن نماز صبح عزم میدان امام حسین(ع) کرده‌اند، بعضی افراد هم زودتر راهی شده و در مسجد امام حسین(ع) نماز صبح را به جماعت اقامه کرده‌اند و با دلی آماده مهیای حضور در دومین پیاده روی بزرگ اربعین هستند و در نهایت همه جامانده‌های عاشق خود را به قرار ساعت ۶ رسانده‌اند.

آیین پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی، پس از قرائت زیارت نامه اربعین آغاز شد و دلدادگان حسینی مسیر ۱۷ کیلومتری را طی خواهند کرد تا با عبور از میدان‌های شهدا، خراسان و شوش، خیابان فدائیان اسلام و میدان شهرری به حرم حضرت عبدالعظیم(ع) که ثواب زیارتش برابر با زیارت حضرت سیدالشهدا(ع) است، برسند.

حضور سردار صفوی و سرلشکر سلامی در پیاده‌روی جاماندگان

سردار رحیم صفوی به همراه سردار حسن حسن زاده در لحظات اول شروع پیاده روی جاماندگان در مراسم حضور پیدا کردند.

نوای «لبیک یاحسین» در پایتخت طنین‌انداز شد

امروز تهران قلب تپنده جاماندگان اربعین حسینی است و جاماندگان قافله عشق همنوا با راهپیمایان مسیر نجف تا کربلا، در سراسر پایتخت فریاد دلدادگی و «لبیک یا حسین» سر می‌دهند و به سوی کربلای ایران راهی می‌شوند تا دل‌ها را روانه بین الحرمین کرده و مشق عشق کنند.

موکب‌های مردمی به پا شده و قرار است در طول مسیر پیاده روی خدمات پذیرایی، فرهنگی، مذهبی و سلامت به زائران ارائه داده شود همچنین مدارس، مساجد، حسینیه‌ها و امامزاده‌ها در طول مسیر برای استراحت و استفاده از سرویس‌های بهداشتی و اقامه نماز باز است، دستگاه‌های اجرایی، امنیتی، انتظامی، خدماتی و امدادی نیز به زائران خدمت رسانی می‌کنند.

پیشنهاد فر نیوز
هاشم‌نژاد: اصلی‌ترین دلیل عدم نتیجه‌گیری تراکتور، قرعه سخت‌ بود

علاوه بر مسیر اصلی پیاده روی از میدان امام حسین(ع) تا حرم مطهر حضرت عبدالعظیم(ع)، مسیرهای دیگری نیز برای تسهیل تردد زائران در نظر گرفته شده است که در این مسیرها نیز مواکب برپا و خدمات ارائه می‌شود که این مسیرها از «میدان جمهوری، بزرگراه نواب، خیابان شهید رجایی»، «امام‌زاده حسن(ع)، خیابان قزوین، بزرگراه نواب، خیابان شهید رجایی»، «باقرشهر، خیابان شهید رجایی، خیابان سلمان فارسی» و «جاده ورامین، سه راه تقی آباد، خیابان سلمان فارسی» به سمت حرم مطهر حضرت عبدالعظیم(ع) می‌رسند.