ابتلا به دیابت یک درصد از افراد شرکت کننده در پویش ملی سلامت

فرشیدی خبر داد؛

ابتلا به دیابت یک درصد از افراد شرکت کننده در پویش ملی سلامت

ابتلا به دیابت یک درصد از افراد شرکت کننده در پویش ملی سلامت

معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: نظام جامع مشارکت اجتماعی ابلاغ شده است و این برنامه در راستای سلامت خانواده و مردمی سازی سلامت است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی حیات، حسین فرشیدی معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: الان بیش از ۹ میلیون نفر در یک ماه گذشته در زمینه دیابت و پرفشاری خون شرکت کرده اند. یک درصد از افراد شرکت کننده در پویش ملی سلامت، دیابت داشتند و یک میلبون و ۷۰۰ هزار نفر در معرض پرفشاری خون هستند. مردم باید روزانه حدود ۲۰ دقیقه پیاده روی داشته باشند و الان میزان فعالیت بدنی افراد کافی نیست.

به گفته وی امروزه ۴۰۰ هزار داوطلب سلامت بعد از آموزش و توانمندسازی در زمینه ارتقای سطح سلامت مردم در محلات و مناطق مخلف مشغول به فعالیت هستند.

معاون بهداشت بیان کرد: موضوع خود مراقبتی در پویش ملی سلامت از اهمیت بالایی برخوردار است و در همین خصوص استفاده از هوش مصنوعی و کنترل عوامل خطر و امور مراقبتی به صورت مجازی باید انجام شود.

وی افزود: نقش داوطلبان سلامت در کنترل بیماری کرونا و عارضه‌های واگیردار دیگر موثر بوده است. نظام جامع مشارکت اجتماعی ابلاغ شده است و این برنامه در راستای سلامت خانواده و مردمی سازی سلامت است.بهاره بهرامی