احترامی به حضور ائمه جمعه کرمانشاه گذاشته نمی‌شود
احترامی به حضور ائمه جمعه کرمانشاه گذاشته نمی‌شود

حجت الاسلام علی محمد لروند ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: متأسفانه در استان کرمانشاه احترامی به ائمه جمعه با عنوان بزرگان یک شهر گذاشته نمی‌شود. وی با اشاره به سفر اخیر رئیس قوه قضائیه به استان کرمانشاه، افزود: در این سفر و در جلسه‌ای که با حضور آیت الله رئیسی برگزار […]

حجت الاسلام علی محمد لروند ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: متأسفانه در استان کرمانشاه احترامی به ائمه جمعه با عنوان بزرگان یک شهر گذاشته نمی‌شود.

وی با اشاره به سفر اخیر رئیس قوه قضائیه به استان کرمانشاه، افزود: در این سفر و در جلسه‌ای که با حضور آیت الله رئیسی برگزار شد، حتی از ۲ نفر از امامان جمعه اهل سنت و تشیع به نمایندگی از ائمه جمعه سراسر استان کرمانشاه دعوت نشد.

امام جمعه شهرستان کنگاور ائمه جمعه را نخبگان یک شهر دانست و گفت: بی احترامی به شأن و جایگاه ائمه جمعه با دعوت نشدن آن‌ها به جلسات نخبگان استان کرمانشاه و معاون اول رئیس جمهور در کرمانشاه ادامه یافت.

لروند با بیان اینکه ائمه جمعه با درد دل‌ها و مشکلات مردم را آشنا بوده و می‌توانند آن‌ها را به گوش مسئولان نظام از جمله رئیس قوه قضائیه برسانند، تاکید کرد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و نبود جا در سالن جلسات شهدای دولت استانداری کرمانشاه به دلیل بیماری کرونا با وجود دعوت و حضور جمع زیادی از مدیران استانی بهانه خوبی نیست.

وی با گلایه از وعده‌های عمل نشده مسئولان افزود: در جلسه‌ای با حضور استاندار کرمانشاه قرار شد کارخانه چغندر قند در شهرستان کنگاور ساخته شود، امروز تنها اسمی از آن وجود داشته و هیچ خبری از ساخت آن نیست.

لروند به موضوع خصوصی سازی اشاره کرد و گفت: قرار بود سیلوهای سه شهرستان کرمانشاه، کنگاور و سنقر و کلیایی بر اساس مصوبه دولت به بخش خصوصی واگذار شود که به دلایل اشکالات و تخلفات، روند واگذاری سیلوهای کرمانشاه و سنقر لغو شده و متأسفانه تنها سیلوی کنگاور با وجود اشکالات به بخش خصوصی واگذار شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مشارکت حداکثری اولویت نخست نیروهای انقلاب درکرمانشاه

امام جمعه شهرستان کنگاور افزود: در این شهرستان یک صد و ۳۶ رزمایش مواسات برگزار شده که برگزاری این تعداد رزمایش در کشور بی نظیر است.