اخبار مهم از استقلال | بلایی که صنعت نفت سر استقلال آورد

اخبار مهم از استقلال | بلایی که صنعت نفت سر استقلال آورد

از جمله تیم‌هایی است که معمولاً فصل را خوب شروع می‌کند و حتی طی فصولی که بحران را با تمام وجود احساس کرده هم در هفته اول به پیروزی رسیده است. البته آبی‌پوشان طی ۲۲ دوره برگزار شده پیکارهای لیگ برتر، در هفته نخست ناکامی هم داشته‌اند اما تعداد پیروزی‌هایشان به مراتب بیشتر بوده است.

استارت با تساوی

پیکارهای لیگ برتر را پاییز سال ۱۳۸۰ استارت زد و در اولین مسابقه خود برابر برق شیراز به تساوی رسید. مسابقه‌ای که نخستین جدال تاریخ باشگاه استقلال در تمام ادوار رقابت‌های لیگ برتر محسوب می‌شود.

شکست ناپذیری تا تابستان ۹۶

آبی پوشان تهرانی تا همین دوره رقابت‌های لیگ برتر هرگز در هفته نخست مغلوب نشده بودند اما این طلسم مرداد ماه سال ۱۳۹۶ شکسته شد و اتفاقاً همین صنعت نفت آبادان توانست استقلالی‌ها را شکست بدهد. استقلال برای نخستین مرتبه در هفته اول پیکارهای لیگ حرفه‌ای شکست خورد تا علیرضا منصوریان سرمربی وقت استقلال که از فدراسیون بابت در اختیار گرفتن بازیکنان جوان استقلال حسابی شاکی شده بود، پس از پایان آن مسابقه با مشت روی میز بکوبد و به شدت ابراز ناراحتی کند.

اخبار مهم از استقلال | بلایی که صنعت نفت سر استقلال آورد

ناکامی سرمربیان خارجی

آندره‌آ استراماچونی و ریکاردو ساپینتو به لحاظ رفتاری به هم شبیه بودند و هر دو نفر سابقه عصبانیت شدید هنگام هدایت استقلال را دارند اما این دو مربی اروپایی از یک بابت دیگر نیز در همین استقلال وجه تشابه دارند. استقلال تابستان سال ۹۸ با استراماچونی نوزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر را با شکست برابر ماشین سازی استارت زد و تابستان پارسال هم لیگ بیست و دوم را در حالی شروع کرد که در ورزشگاه آزادی به مصاف سپاهان رفت و همراه با ریکاردو ساپینتو با دو گل قافیه را به طلایی پوشان اصفهانی واگذار کرد.

پیشنهاد فر نیوز
آئین بزرگداشت چهل و دومین سالگرد شهادت آیت الله محمدی عراقی

فرصت انتقام

استقلال تاکنون درهفته‌های اول بیست و دو دوره سپری شده لیگ برتر فقط سه بار مغلوب شده است. شکست‌هایی که در دوره سرمربیگری منصوریان، استراماچونی و ساپینتو به ترتیب مقابل: صنعت نفت آبادان، ماشین سازی تبریز و سپاهان اصفهان رقم خورد به همین خاطر حالا جواد نکونام می آید تا جدا از اینکه انتقام شکست در هفته اول لیگ هفدهم برابر صنعت نفت در آبادان را بگیرد، خاطره تلخ شکست‌های استراماچونی و ساپینتو را هم از ذهن هواداران پاک کند.

به دنبال پیروزی چهاردهم

این نکته را هم فراموش نکنیم که طی ۲۲ دوره برگزار شده پیکارهای لیگ برتر، استقلال تاکنون ۱۳ مرتبه دیدارهای هفته نخست را با پیروزی سپری کرده است و پنجشنبه به میدان می‌رود تا برای چهاردهمین مرتبه به این مهم نایل آید. البته قطعاً جواد نکونام خودش بهتر از هر کسی می‌داند که تحقق چنین امری دشوار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *