اخبار پرسپولیس| بلای جان این روزهای پرسپولیس

اخبار پرسپولیس| بلای جان این روزهای پرسپولیس

خط دفاعی پرقدرت پرسپولیس برای لیگ 23 باز هم بازیکن جذب کرد. نه تنها حسین کنعانی زادگان به زوج قدرتنمند گولسیانی-پورعلی گنجی اضافه شد بلکه مسعود ریگی هم به عنوان یک هافبک دفاعی جذب شد تا یحیی گل محمدی مثل تمام چند فصل اخیر در عمل ثابت کند بیش از این که روی جذب مهاجم حساسیت داشته باشد، روی خوب بسته شدن خط دفاعی تیمش وسواس دارد.

تدبیری که البته نتیجه داد و باعث شد تا سرخ پشوان تا به اینجای لیگ و تا پالیان هفته چهارم لیگ برتر تنها یک بار دروازه خود را باز شده ببینند. گلی که در هفته سوم و مقابل ذوب آهن رقم خورد. آن هم روی یک گل به خودی.

پرسپولیس در بازی با النصر نیز با وجود 10 نفره شدن و از دست دادن ستاره ای چون مهدی ترابی و روی فرم نبودن اکثر بازیکنانش دو بار دروازه اش باز شد که باز هم یکی از آن ها گل به خودی یا اتوگل بود.

به معنای دیگر پرسپولیس در فصل جدید فوتبالی خود در مجموع بازی های لیگ برتر و لیگ قهرمانان تنها 3 گل دریافت کرده که دو تای آن گل به خودی بوده است. مشکلی که نشان می دهد پرسپولیس وقتی تحت فشار قرار بگیرد مرتکب اشتباه می شود و یحیی گل محمدی باید تدبیری برای وضعیت روحی روانی شاگردانش بیاندیشد.

یحیی کل محمدی

پرسپولیس بی شک از نظر فنی یکی از بهترین تیم های ایران است اما در زمینه مسائل روانی نشان داده که می تواند تحت تاثیر جو و حواشی قرار بگیرد که نمونه عینی آن را در بازی با النصر دیدیم. به همین دلیل یحیی گل محمدی به عنوان نفر اول کادرفنی پرسپولیس باید برای حل این مشکل و خارج کردن تیمش از زیر بار مسائل روحی-روانی تدبیری بیاندیشد. هرچند که گروه زیادی از تحلیل گران فوتبال معتقدند روحیه محافظه کارانه یحیی گل محمدی باعث انتقال آن به شاگردان و مجموعه تحت هدایتش می شود که اگر این گونه هم باشد سرمربی سرخ ها باید برای آن فکری بیاندیشد. چرا که در تیم های بزرگ همواره روحیه جنگندگی حتی با یک یار بدتر و در بدترین شرایط نیز باید حفظ شود. کما این که پرسپولیس در دوران برانکو این رسم جنگجو بودن را حفظ می کرد و با وجود محرومیت ها و مصدومیت های بسیار و با پنرجه های بسته تنها با 14 بازیکن راهی فینال لیگ قهرمانان شد.

از این رو گل محمدی که نشان داده از نظر تدابیر فنی یکی از بهترین مربیان ایران است باید هرچه سریع تر برای این معظل بزرگ نیز تدبیری اندیشیده و شاگردانش را از نظر روحی بالانس کند.

پیشنهاد فر نیوز
نگاه جهان اسلام به سمت ایران معطوف است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *