اختصاص خطوط ویژه در مراکز معاینه فنی شهر تهران جهت انجام معاینه فنی سرویس مدارس

اختصاص خطوط ویژه در مراکز معاینه فنی شهر تهران جهت انجام معاینه فنی سرویس مدارس

شادی مالکی مدیر عامل ستاد خودرو‌های تهران از اختصاص مرکز معاینه فنی شهید چمران به عنوان مرکز تخصصی و شش خط معاینه فنی به صورت ویژه در مراکز سراج، الغدیر، شقایق، شهید آبشناسان، نیایش و دماوند به سرویس مدارس جهت پذیرش این خودرو‌ها بدون نیاز به دریافت نوبت اینترنتی و خارج از نوبت خبر داد.

مالکی با اشاره به اهمیت ایمنی در این خودرو‌ها و الزام داشتن معاینه فنی برای اخذ مجوز سرویس مدارس تصریح کرد:چک لیست ارزیابی فنی سرویس مدارس متفاوت بوده و این خودرو‌ها با حساسیت بیشتری در مراکز شهر تهران از لحاظ ایمنی مورد کنترل و ارزیابی قرار می‌گیرند. از مسئولین مدارس تقاضا می‌شود جهت حفظ سلامت دانش آموزان و آرامش خانواده‌ها حتما از سرویس مدارس دارای گواهی معاینه فنی که از اعتبار آن بیش یک ماه نگذشته استفاده کرده و به شدت در این خصوص حساسیت‌های لازم را لحاظ نمایند. بدون تردید مراجعه این خودرو‌ها به مراکز معاینه فنی شهر تهران به منزله داشتن حداقل ایمنی‌های لازم جهت تردد است.

گفتنی است جهت تشخیص و اطمینان مدارس و والدین از کنترل ویژه ایمنی این خودرو‌ها در مراکز شهر تهران، برچسب ویژه‌ای با مشخصه "معاینه فنی ویژه سرویس مدارس" پیش بینی شده که بر شیشه این خودرو‌ها الصاق خواهد شد.

وی در خصوص مراجعه این خودرو‌ها به مراکز معاینه فنی شهر تهران توضیح داد:در مصوبه سال ۱۳۹۷ شورای اسلامی شهر تهران با عنوان"برنامه عملیاتی ایمنی حمل و نقل دانش آموزان" علاوه بر الزام معاینه فنی، شرایط کنترلی ویژه‌ای نظیر بررسی سیستم سرمایشی و گرمایشی خودرو و مجهز بودن به وسایل کمک‌های اولیه و اطفاء حریق و نیز علایم ممیزه و تجهیزات شناسایی نیز پیش بینی گردیده است که این موارد صرفا" در مراکز معاینه فنی شهر تهران کنترل می‌گردد.

مالکی در توضیح استقرار میز خدمت در مراکز معاینه فنی اعلام شده و نحوه خدمت رسانی این بخش توضیح داد: با توجه به کنترل‌های ویژه و مضاعفی که برای خودرو‌های سرویس مدارس انجام می‌گردد در میز خدمت این مراکز کارشناسان متخصص به منظور ارائه مشاوره فنی و پاسخگوئی به سئوالات رانندگان محترم سرویس مدارس در صورت نیاز مستقر گردیده اند.

مدیر عامل ستاد معاینه فنی در خصوص نحوه فعالیت مراکز معاینه فنی شهر تهران توضیح داد: در حال حاضر به مراکز معاینه فنی شهر تهران روزانه در حدود ۵ هزار دستگاه خودرو مراجعه می‌نماید. مراکز بیهقی، شهید آبشناسان و شقایق در تمامی ایام هفته به صورت شبانه روزی و سایر مراکز معاینه فنی و واحد‌های سیار معاینه فنی در روز‌های شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۶ الی ۱۸ فعال هستند.

ضمنا با توجه به اینکه تعدادی از شهروندان در ایام هفته به علت مشغله کاری فرصت مراجعه به مراکز را ندارند لذا جهت رفاه حال این افراد برخی از مراکز در ایام تعطیل نیز فعال هستند. شهروندان می‌توانند جهت اطلاع از آخرین وضعیت کاری مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران به آدرس inspection.tehran.ir و یا با شماره سامانه پاسخگو ۹۶۰۰۶۰۰۰ تماس حاصل نمایند.

اختصاص خطوط ویژه در مراکز معاینه فنی شهر تهران جهت انجام معاینه فنی سرویس مدارس