اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار به حوزه راه کهگیلویه و بویراحمد

اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار به حوزه راه کهگیلویه و بویراحمد

معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: پنج هزار میلیارد تومان اعتبار در سفر دوم ریاست جمهوری به حوزه راه استان اختصاص داده شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علی‌محمد روستا امروز _یکشنبه چهاردهم آبان‌_ در آئین معارفه سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: پرونده‌های متعددی بر علیه راهداری استان مطرح است و اداره حقوقی این سازمان باید نسبت به گذشته قوی‌تر وارد عمل شود.

وی با اشاره به اینکه هزار و ۵۷۰ کیلومتر راه خاکی در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد، افزود: پروژه‌های زیادی در حوزه راهداری داریم که برای تکمیل شدن نیازمند همت مسئولان و اعتبار است.

معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: پروژه‌هایی همچون پل شهید «طیب» در شهرستان لنده، «رودسمه» و «چال‌شاهین» در حوزه راهداری باید هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.

روستا اضافه کرد: پنج همت در دور سفر دوم ریاست جمهوری به استان، به حوزه راه اختصاص داده شده است و انتظار داریم این اعتبارات به صورت صحیح و کارشناسی به پروژه‌ها تزریق شود.

وی تاکید کرد: با توجه به نقاط برف‌گیر و حادثه‌خیز در سطح استان در حوزه نظارت با کمبود نیرو و ماشین‌آلات مواجه هستیم که باید اقدامات لازم جهت رفع این مشکلات انجام شود تا در مواقع لازم با چالش روبه‌رو نشویم.

معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اقدامات عمرانی با پشت میز نشستن انجام نمی‌شود و کار را باید به صورت میدانی پیگیری کرد، گفت: پل روستای «بیدانجیر» که هم‌اکنون مردم روستا در حال استفاده از گرگر برای عبور از رودخانه هستند باید تا قبل از بارش‌ها به اتمام برسد.

معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: سه دوربین پایش تصویر در مسیرهای ارتباطی نصب شده و قرار است که پنج دستگاه دیگر نصب شود.

روستا با اشاره به اینکه با نصب روشنایی و نیوجرسی در مسیر یاسوج به اصفهان باعث ۴۰ درصد کاهش تصادف شده است، افزود: تقاطع روستای «گندی‌خوری» در مسیر یاسوج به اصفهان یکی از پرخطرترین نقاط ارتباطی استان، با معارضاتی روبه‌رو است که درصدد رفع آن هستیم.

کد خبر 701710