ادعای رویترز در مورد گفت‌وگوی قطر با ایران و آمریکا درباره موضوع هسته‌ای

ادعای رویترز در مورد گفت‌وگوی قطر با ایران و آمریکا درباره موضوع هسته‌ای

خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع آگاه گزارش داده این هفته نشست‌های دوجانبه جداگانه‌ای را با و ایران داشته که در آن‌‌ها درباره و نگرانی‌های ایالات متحده درباره انتقال ادعایی پهپادهای ایران به روسیه گفت‌وگو شده است.

به نوشته رویترز به نقل از منابع مذکور، «این دیدارها شامل دیپلماسی رفت‌وبرگشتی (شاتلی) که قطر امسال در دوحه انجام داد که در آن دیپلمات‌های قطری بین دو طرف رفت‌وآمد کردند و در نهایت به تبادل زندانی در روز دوشنبه بین ایران و آمریکا منتهی شد، نبوده است».

منابع پیش‌تر به رویترز گفته بودند قطر در حال تحت فشار قرار دادن دو طرف است تا در گفت‌وگوهای بیشتر برای رسیدن به «تفاهمات» شرکت کنند.

یک منبع ناشناس به رویترز گفت نشست‌ها دوشنبه و سه‌شنبه در و در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل انجام شد. منبع دوم، یک دیپلمات در خاورمیانه گفت گفت‌وگوهای دوجانبه بیشتر این هفته برگزار خواهد شد اما جزئیاتی ارائه نکرد.

به نوشته رویترز، این دیپلمات دیدارهای نیویورک را «گفت‌وگو برای گفت‌وگو» توصیف کرد و افزود ایده این بود که زمینه را برای گفت‌وگوهای غیرمستقیم آینده به منظور دستیابی به «تفاهم» درباره موضوع هسته‌ای فراهم کند.

طبق این گزارش، یک دیپلمات اروپایی گفت نمی‌داند آیا قطر موضوع هسته‌ای و پهپادی را در نشست‌های دوجانبه مطرح کرده، اما درباره طرح برنامه هسته‌ای ایران ابراز تردید کرد. وی گفت: هیچ چیز غیرممکن نیست. اما بخصوص درباره موضوع هسته‌ای که میانجیگری عموماً بیشتر توسط عمان انجام شده، تردید دارم.

در حال تکمیل…

پیشنهاد فر نیوز
طرح سلامت خانواده جایگزین نظام ارجاع می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *