ارتش «اسرائیل» هر روز ضعیف‌تر و حزب‌الله قدرتمندتر می‌شود

ارتش «اسرائیل» هر روز ضعیف‌تر و حزب‌الله قدرتمندتر می‌شود

رسانه‌های صهیونیستی همچنان در گزارشات خود به موضوع کاهش قدرت بازدارندگی در برابر افزایش جرأت و جسارت نیروهای می‌پردازند.

در گزارش‌های این رسانه‌های عبری زبان آمده است: ما شاهد افزایش بحران میان نیروهای ارتش هستیم و می‌توان آشکارا کاهش قدرت بازدارندگی ارتش را در برابر افزایش جرأت نیروهای حزب الله لبنان دید.

روزنامه یدیعوت آحارونوت در این خصوص نوشت: حزب الله نیروهای یگان الرضوان را در میدان مستقر می‌کند؛ این در حالیست که ارتش اسرائیل در الجلیل پناه گرفته است. این به معنی کاهش قدرت بازدارندگی ارتش است. ارتش اسرائیل در برابر حزب الله خواهان محافظت از آرامش موجود است.

خبرنگار امور نظامی شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد: نهادهای امنیتی و نظامی در اسرائیل منتظر تحولات هفته‌های پیش رو هستند و معتقدند که اوضاع به نفع ما نیست. قدرت بازدارندگی ما در حال کاهش است.

وی اضافه کرد: این مسأله یوآو گالانت وزیر امنیت و هرتزی هالیوی رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل را نگران کرده است. اوضاع کنونی ثابت نبوده و هر روز شاهد کاهش آمادگی نیروهای ارتش هستیم. تداوم اجرای اصلاحات قضائی در اسرائیل باعث سقوط آزاد ما می‌شود. این دیدگاه در خصوص تحولات آتی در اسرائیل صدق می‌کند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی پیشتر اعلام کردند در پی افزایش نگرانی‌ها از وضعیت آشفته ارتش رژیم صهیونیستی در بحبوحه اعتراضات ادامه‌دار به اصلاحات قضائی، «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا هفته آینده به سرزمین‌های اشغالی سفر می‌کند.

بنابر گزارش‌ها تاکنون هزاران نفر از نیروهای ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی در اعتراض به لایحه اصلاحات قضائی کابینه بنیامین نتانیاهو، فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورده‌اند.

ارتش «اسرائیل» هر روز ضعیف‌تر و حزب‌الله قدرتمندتر می‌شود

شبکه صهیونیستی کان اعلام کرد دلیل اصلی سفر این ژنرال آمریکایی به تل آویو بررسی تأثیر بحران موجود در ارتش رژیم صهیونیستی بر نیروهای آمریکایی حاضر در خاورمیانه است. این سفر در چارچوب پیگیری‌های دقیق آمریکا نسبت به امور داخلی این رژیم و بحث‌های مطرح شده در خصوص میزان آمادگی ارتش در هرگونه درگیری احتمالی آینده است.

در همین زمینه پایگاه اینترنتی «واللا» نیز گزارش داد که مسئولان ارشد دولت آمریکا از نزدیک تنش‌های رو به افزایش میان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و فرماندهان عالی رتبه ارتش را دنبال کرده و ژنرال مارک میلی در این سفر میزان پیامدهای بحران موجود در ارتش این رژیم بر نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه را مورد ارزیابی قرار خواهد داد.