ارتقاء بهره‌وری از معیارهای مهم ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها خواهد بود

محمدطیب صحرایی، در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های مهم مدیریتی در کشور موضوع بهره وری و کاستی هایی است که در این زمینه وجود دارد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به تلاش مجموعه مدیریتی استان برای ارتقای بهره وری، افزود: افزایش بهره وری یک دغدغه تفننی برای مدیریت ارشد استان نیست و تاکنون تلاش‌های بسیاری برای اجرایی کردن برنامه‌های این حوزه صورت گرفته است.

صحرایی عنوان کرد: در حوزه بهره‌وری ضعف های جدی وجود دارد که کاهش آن‌ها نیازمند تلاش‌ بیشتری از سوی مجموعه های اداری است.

وی کار عالمانه و مجاهدانه را لازمه خدمت رسانی بهتر و اثرگذاری بیشتر دانست و گفت: برای افزایش بهره وری نیازمند انجام کارها همراه با مشورت های علمی و انگیزه و اهتمام جهادی هستیم.

صحرایی گفت: افزایش بهره‌وری در حوزه‌هایی مانند مسکن می تواند به افزایش کیفیت، کاهش قیمت، ایمنی بیشتر و… منجر شود و یک تحول عظیم در این عرصه ایجاد کند.

استاندار کرمانشاه کاهش اتلاف انرژی را یکی از اولویت ها برشمرد و گفت: اگر ساختمان‌ها به شکل استانداردی ساخته شوند، به صرفه جویی در حوزه انرژی، کاهش آلودگی هوا و حفظ سرمایه های ملی کمک می کند.

وی بر ضرورت تدوین یک نظام نامه مدون در حوزه بهره وری در دستگاه ها تاکید و عنوان کرد: باید برنامه ارتقای بهره وری در دستگاه های مختلف استان تا سه هفته دیگر توسط سازمان برنامه و بودجه استان تدوین و در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

به نقل از روابط عمومی استانداری، در این نشست گزارشی از تعیین اولویت‌های بهره‌وری در دستگاه‌های اجرایی ارائه و مقرر شد در همین راستا کارگاه‌های آموزشی برای مجموعه‌های اداری همگن برگزار شود.

انتهای پیام

نوشته ارتقاء بهره‌وری از معیارهای مهم ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها خواهد بود اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.