ارتقا “قراویز و زله‌زرد” به پناهگاه حیات وحش و “امروله و
دالاخانی” به منطقه حفاظت شده
ارتقا “قراویز و زله‌زرد” به پناهگاه حیات وحش و “امروله و
دالاخانی” به منطقه حفاظت شده

 معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه از ارتقا سه منطقه شکار و تیراندازی ممنوع استان شامل امروله و دالاخانی، قراویز و زله‌زرد خبر داد. آذر ولی‌زاده با اشاره به پیگیری‌های چند ساله برای ارتقای مناطق شکار و تیراندازی ممنوع استان که ارزش اکولوژیک قابل توجهی داشتند، اظهار کرد: خوشبختانه در جلسه اخیر شورای […]

 معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه از ارتقا سه منطقه شکار و تیراندازی ممنوع استان شامل امروله و دالاخانی، قراویز و زله‌زرد خبر داد.

آذر ولی‌زاده با اشاره به پیگیری‌های چند ساله برای ارتقای مناطق شکار و تیراندازی ممنوع استان که ارزش اکولوژیک قابل توجهی داشتند، اظهار کرد: خوشبختانه در جلسه اخیر شورای عالی محیط زیست به ریاست رئیس جمهور، ارتقای سه منطقه شکار و تیراندازی ممنوع کرمانشاه مصوب شد.

وی ادامه داد: هم اکنون دو منطقه شکار و تیراندازی ممنوع زله زرد و قراویز به پناهگاه حیات وحش و منطقه شکار و تیراندازی ممنوع امروله و دالاخانی به منطقه حفاظت شده ارتقا پیدا کرد.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه وسعت مصوب منطقه زله زرد را حدود ۴۰ هزار هکتار، منطقه امروله و دالاخانی را نزدیک به ۲۴ هزار هکتار و منطقه قروایز را ۳۵۰۰ هکتار اعلام کرد و یادآور شد: منطقه زله زرد عمدتا مربوط به شهرستان گیلانغرب، منطقه قراویز در محدوده شهرستان سرپل ذهاب و منطقه امروله و دالاخانی بین کنگاور و صحنه است.

ولی زاده با بیان اینکه با ارتقا این مناطق وضعیت نظارت محیط زیست و قوانین نظارتی بر آنها تغییر می‌کند و امکان حفاظت بسیار بیشتری برای آنها وجود دارد، خاطرنشان کرد: با ارتقا این مناطق دیگر اجازه تخریب و تصرف در آنها داده نخواهد شد.

وی تاکید کرد: امکان و تجهیزات حفاظتی و نظارتی نیز در این مناطق چند برابر خواهد شد و البته نیازمند تخصیص اعتبارات بیشتر است.

معاون نظات و پایش محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه در گذشته نزدیک به ۶.۷ درصد وسعت استان تحت مدیریت محیط زیست بود، گفت: اکنون با ارتقا این سه منطقه به میزان ۱۰ درصد نزدیک می‌شویم./ایسنا

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ارتقای سواد رسانه‌ای جامعه در حوزه‌های مختلف