از افتتاح ۴۰ پروژه بخش کشاورزی با اعتبار بیش از ۲۴۱ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۶۵۹ نفر در هفته جهاد کشاورزی در استان خبر داد.

افتتاح ۴۰ پروژه حوزه کشاورزی در کرمانشاه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از افتتاح ۴۰ پروژه بخش کشاورزی با اعتبار بیش از ۲۴۱ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۶۵۹ نفر در هفته جهاد کشاورزی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار فر نیوز (مسعود دریابار) علی چاله‌چاله امروز _دوشنبه بیست‌ویکم خرداد_ در جمع خبرنگاران با تبریک هفته جهاد کشاورزی (بیست‌ویکم تا بیست‌وهفتم خرداد)، اظهار کرد: برای اجرای ۴۰ پروژه افتتاحی بخش کشاورزی کرمانشاه در هفته جهاد کشاورزی، بیش از ۲۴۱ میلیارد تومان هزینه شده که شامل ۹۲ میلیارد تومان تسهیلات بانکی، ۳۸ میلیارد تومان اعتبارات ملی، ۲۴ میلیارد تومان اعتبارات استانی و ۸۷ میلیارد تومان نیز آورده متقاضیان بوده است.

وی افزود: با اجرای این پروژه‌ها در مجموع برای ۱۰۲۹ نفر شامل ۶۵۹ نفر به‌صورت مستقیم و ۳۷۰ نفر غیرمستقیم ایجاد اشتغال صورت خواهد گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه پروژه‌های افتتاحی در هفته جهاد کشاورزی را شامل ۲۴ پروژه عمرانی، ۱۴ پروژه تسهیلاتی و دو طرح روستا بازار اعلام و خاطرنشان کرد: ۲۳ پروژه از پروژه‌های عمرانی در بخش آب و خاک و یک طرح شیلاتی بوده که اجرای این پروژه‌ها با اعتبارات ملی و خودیاری متقاضیان انجام شده است.

چاله‌چاله طرح‌های تسهیلاتی را ۱۴ پروژه عنوان و تاکید کرد: این پروژه‌ها شامل پنج طرح گلخانه، چهار پروژه دام و طیور، سه پروژه صنایع تبدیلی و غذایی، یک طرح شیلات و یک طرح آب و خاک است.

وی با اشاره به افتتاح دو روستا بازار در هفته جهاد کشاورزی در استان گفت: این روستا بازارها برای دسترسی راحت و مستقیم عموم به محصولات کشاورزان و تولیدکنندگان بخش کشاورزی تأسیس شده است و نقش مهمی در توزیع مناسب کالاهای اساسی، تعادل بخشی به بازار و تنظیم بازار کالاهای اساسی دارد.