از درخواست کمال تبریزی تا سریال هادی حجازی‌فر

واکنش یک بازیگر و سازمان سینمایی و انجمن هنرهای نمایشی به حادثه تروریستی شاهچراغ، ابراهیم وحیدزاده در تدارک ساخت یک کمدی، درخواست کمال تبریزی از همه هنرمندان، انتشار ویدئوهایی از سریال «عاشورا»ی هادی حجازی‌فر در آستانه پخش، اعلام اسامی راه‌یافتگان به جشنواره هنرهای تجسمی جوانان و کشف سیستم زهکشی چهارهزارساله از اخبار فرهنگی هنری ۲۴ مردادماه بود.

به گزارش ایسنا، در پی حمله تروریستی به شاهچراغ حمیدرضا پگاه ـ بازیگر سینما و تلویزیون با تسلیت به خانواده‌هایی که عزیز از دست داده‌اند، با آن.ها ابراز همدردی کرد.

سازمان سینمایی و انجمن هنرهای نمایشی نیز با صدور بیانیه‌ این اقدام تروریستی را محکوم کردند.

ابراهیم وحیدزاده در تدارک ساخت یک کمدی

همچنین خبر رسید که ابراهیم وحیدزاده که مدتی قبل بر اثر خونریزی مغزی در بیمارستان بستری بود، با بهبود شرایط جسمی به دنبال ساخت یک فیلم کمدی تازه است.

درخواست کمال تبریزی از همه هنرمندان

در ادامه، کمال تبریزی دبیر نخستین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی از همه هنرمندان و مردم خواست همراه این رویداد باشند تا جشنواره‌ای مستقل و متفاوت با فیلم‌هایی متفاوت درباره اقوام ایرانی و پیرامون یکپارچگی و اتحاد ملی محقق شود. نخستین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی به ریاست مهدی حیدری و توسط موسسه فرهنگی هنری فصل هنر ۹ تا ۱۴ آبان ۱۴۰۲ در تبریز برگزار خواهد شد.

بازیگرانی که تسخیر نقش‌ خود شدند

ماجرای طرح «تسهیم» در سینما چیست؟

ویدئوهایی از سریال «عاشورا»ی هادی حجازی‌فر در آستانه پخش

همچنین ویدئوهایی از سریال «عاشورا» با کارگردانی و بازی هادی حجازی‌فر که از جمعه (۲۷ مردادماه) پخش خود را در شبکه یک سیما آغاز می‌کند، منتشر شد. حجازی‌فر در این سریال علاوه بر کارگردانی، نقش شهید مهدی باکری را بازی می‌کند و بازیگرانی همچون وحید آقاپور و روح‌الله زمانی و بسیاری دیگر از بازیگران جوان در فهرست عوامل سریال «عاشورا» دیده می‌شوند.

جشنواره «قصه‌گویی» فراخوان داد

فراخوان بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با شعار «با قصه لبخند بسازیم» منتشر شد. جشنواره استانی بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در پنج منطقه و در سه بازه زمانی در آبان برگزار می‌شود و مرحله‌ پایانی بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با شعار «با قصه لبخند بسازیم» هفته آخر آذر ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

بچه‌ها «زئوس» و «هرکول» را بیشتر می‌شناسند

چرا محمد اسماعیلی نوازنده مهمی بود؟

محمد اسماعیلی از آخرین بازماندگان نسل طلایی موسیقی یکشنبه (۲۲ مردادماه) بعد از یک دوره بیماری از دنیا رفت. در این‌باره با سعید ثابت (نوازنده سنتور و مدرس موسیقی) که از دوستان بسیار نزدیک محمد اسماعیلی بود، گفت‌وگویی داشتیم.

اعلام اسامی راه‌یافتگان به جشنواره هنرهای تجسمی جوانان

در ادامه، اسامی نوجوانان و جوانان راه‌یافته به سی‌امین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران از سوی دبیرخانه این رویداد هنری اعلام شد.

کشف سیستم زهکشی چهارهزارساله

در نهایت این‌که، باستان‌شناسان سیستم زهکشی لوله‌های سرامیکی چهارهزارساله را در چین پیدا کردند.

موشکافیِ یک کارخانه ۱۰۰ ساله

از رویداد ملی «مثل مصطفی» چه می‌دانید؟

انتهای پیام

Source link