از مامه تیام تا آرمان رمضانی ؛ همه نقل و انتقالات نیم فصل استقلال
از مامه تیام تا آرمان رمضانی ؛ همه نقل و انتقالات نیم فصل استقلال

استقلال و خرید مهاجم در نقل و انتقالات نیم فصل، دیگر تبدیل به یک عادت شده است. آبی ها سالهاست در زمستان وارد بازار می شوند و یک مهاجم را جذب می کنند. این فصل هم دقیقا همین اتفاق افتاد. آنها روی ۲ مهاجم زوم کردند و دومی رو خریدند و در جذب اولی ناموفق […]

استقلال و خرید مهاجم در نقل و انتقالات نیم فصل، دیگر تبدیل به یک عادت شده است. آبی ها سالهاست در زمستان وارد بازار می شوند و یک مهاجم را جذب می کنند. این فصل هم دقیقا همین اتفاق افتاد.

آنها روی ۲ مهاجم زوم کردند و دومی رو خریدند و در جذب اولی ناموفق بودند. مهاجمان استقلال در نقل و انتقالات زمستانی، همه نوع عملکردی داشتند؛ تیام و مطهری را جزو خوبها، عنایتی و حاتمی را جزو متوسط‌ها و گروهی شامل منشا، ایسما، سلیمان فلاح، اولادی، کبه و موسوی را جزو بدها می توان دسته بندی کرد. زمان باید بگذرد تا مسیر آرمان رمضانی برای ورود به یکی از این ۳ دسته، مشخص شود.

* لیگ ۲۰: آرمان رمضانی

نام رمضانی در لیست ابتدای فصل مجیدی قرار داشت ولی فرصتی به او داده نشد تا لیستش را به کسی بدهد. رمضانی راهی پرسپولیس شد و یک نیم فصل فاجعه بار را در این تیم سپری کرد. مجیدی در برگشت، بازهم خواهان رمضانی شد و درنهایت این بازیکن به استقلال پیوست. رمضانی در تاریخ لیگ برتر ۱۲ گل زده که برای یک مهاجم در بیش از ۳ فصل، آمار بسیار ضعیفی است. بهترین آمار او، زدن ۵ گل در یک فصل است.

* لیگ ۱۹: ارسلان مطهری

یکی از بهترین خریدهای زمستانی استقلال که پیش از پیوستن در نیم فصل لیگ ۱۹، ۲ بار تا آستانه آبی پوش شدن پیش رفته بود ولی یک بار منصوریان و یک بار دروغ مدیریتی سعید آذری، این انتقال را کنسل کرد. مطهری خیلی زود در استقلال جا افتاد و با دبل در دربی، تبدیل به یکی از محبوب ترین بازیکنان این تیم شد. او در ۴۰ بازی لیگ برتری برای استقلال، آمار ۱۵ گل زده و ۳ پاس گل را ثبت کرده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
سارقان به جاده هم رحم نمی‌کنند/ سرقت ۲ هزار عدد علائم وتابلوهای راهداری کرمانشاه

* لیگ ۱۸: گادوین منشا و ایسما

هر دو نفر در زمان شفر به استقلال آمدند و فقط تا پایان همان لیگ ۱۸ آبی پوش ماندند. انتظاری که از یک مهاجم خارجی می رفت، توسط هیچکدام از این دو نفر محقق نشد.

منشا تنها یک گل برای استقلال زد و ۳ گل هم به نام ایسما ثبت شد.

* لیگ ۱۷: مامه تیام

بهترین خرید نیم فصل استقلال در تاریخ لیگ برتر؟ تیام یک مهاجم کامل بود با ضرباتی بی نظیر به توپ. تیام و بعدها دیاباته، ثابت کردند نفرینی درباره پوشیدن پیراهن شماره ۷ وجود ندارد و ایراد از امثال بیت سعید بوده که نتوانستند در استقلال جا بیفتند. تیام در نیم فصل دوم ۴۰۰ دقیقه برای استقلال بازی کرد و ۶ گل زد. او در لیگ قهرمانان اما درخشش بیشتری داشت بخصوص هت تریکش در آزادی جلوی ذوب آهن.

* لیگ ۱۶: هیچکس!

سجاد شهباززاده، سرور جپاروف و آندرانیک تیموریان با استقلال برای پیوستن به این تیم با قراردادهای ۱.۵ ساله به توافق رسیدند ولی پنجره بسته اجازه نداد آبی ها در زمستان، بازیکنی جذب کنند.

* لیگ ۱۵: هیچکس

پنجره نقل و انتقالاتی استقلال بسته نبود ولی مظلومی ترجیح داد حضوری جدی در نقل و انتقالات نداشته باشد. مهدی مومنی و عادل شیحی در این زمستان راهی استقلال شدند و عملکرد هر دو نفر، بین افتضاح و ضعیف در نوسان بود.

* لیگ ۱۴: رضا عنایتی و میلاد سلیمان فلاح

رضا عنایتی به استقلال برگشت تا آخرین مقطع حضورش را در این تیم سپری و با پیراهن آبی از فوتبال برود که اتفاقات لیگ ۱۵ مانع از دومی شد. عنایتی در نیم فصل دوم، ۱۳ بازی برای استقلال انجام داد و ۴ گل زد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ریزش دیوار ساختمان متروکه جان یک تن را گرفت

میلاد سلیمان فلاح اما یکی از پر ابهام ترین انتقال های استقلال در تاریخ لیگ برتر است که شاید زمانی گره اش باز شود. او تنها ۴ بازی برای استقلال انجام داد و بدون گل و پاس گل، محو شد.

* لیگ ۱۳: مهرداد اولادی و بوبکر کبه

امیر قلعه نویی علاقه ویژه ای به نوع بازی اولادی داشت و این بازیکن هم جواب اعتماد سرمربی استقلال را با زدن تنها یک گل در جام حذفی داد درحالیکه ۱۶ بازی برای استقلال کرد. کبه هم یکی دیگر از انتقال های عجیب بود؛ از داماش آمد و یک گل در لیگ و ۲ گل در لیگ قهرمانان زد. استقلال در این فصل با مثلث کبه، اولادی و نظری در خط حمله اوضاع عجیبی در فاز هجومی داشت.

* لیگ ۱۲: فرزاد حاتمی و ایمان موسوی

قلعه نویی روی نام امین منوچهری و میلاد میداودی خط قرمز کشید تا هر دو در نیم فصل از استقلال بروند و جای شان را با فرزاد حاتمی و ایمان موسوی پر کرد. ۱۰ گل برای حاتمی در یک نیم فصل ثبت شد شامل ۶ گل در لیگ و ۴ گل در جام حذفی و ایمان موسوی هم یک گل در لیگ و یک گل در جام حذفی زد.