استاندار کرمانشاه از توافق با رئیس بنیاد مستضعفان برای ایجاد گاوداری ۱۰ هزار راسی در استان خبر داد.

استاندار کرمانشاه:

گاوداری ۱۰ هزار راسی در کرمانشاه ایجاد می‌شود

استاندار کرمانشاه از توافق با رئیس بنیاد مستضعفان برای ایجاد گاوداری ۱۰ هزار راسی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار فر نیوز (مسعود دریابار)، محمدطیب صحرایی امروز _ یکشنبه بیست و هفتم خرداد _ با اشاره به سفر روز گذشته رئیس بنیاد مستضعفان و مدیران این مجموعه به استان، اظهار کرد: در این سفر پیرامون توسعه فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های جدید بنیاد مستضعفان در شهرستان‌های مختلف و توسعه طرح‌های بنیاد، توافقات بسیار خوبی انجام شد.

وی ادامه داد: از جمله این طرح‌ها ایجاد یک گاوداری پرواربندی ۱۰ هزار راسی در استان کرمانشاه است که در قالب احیا یک واحد تولیدی راکد اجرایی می‌شود.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: در کنار احیای یکی از واحدهای بزرگ استان، سرمایه‌گذاری بسیار ارزشمندی برای ایجاد اشتغال برای جوانان کرمانشاهی و کمک به تأمین امنیت غذایی کشور انجام می‌شود.

صحرایی اضافه کرد: علاوه بر این، توافقات خوبی برای تکمیل زنجیره تولید در حوزه شیر و گوشت در استان انجام شد.

وی عنوان کرد: در این نشست توافق شد خط دو کارخانه قوطی‌سازی توسط بنیاد مستضعفان اجرایی و در کنار آن یک ژنراتور توسط بنیاد برای تأمین برق پایدار این مجموعه تهیه شود.

استاندار کرمانشاه از انجام یک توافق تحول‌آفرین با بنیاد پیرامون شتاب‌بخشی به پروژه ۵۴۰۰ واحدی نهضت ملی مسکن در استان خبر داد و گفت: بعضی از مشکلات قانونی و حقوقی در مسیر اجرای این پروژه قرار داشت که در نشست شب گذشته رفع شد.

صحرایی تاکید کرد: در این نشست مقرر شد با حمایت بنیاد مستضعفان، این پروژه بزرگ ظرف ۱۸ ماه آینده به بهره‌برداری برسد و به مردم تحویل داده شود.

وی با اشاره به توافق برای انجام سرمایه‌گذاری و مطالعات در بخش معدن با بنیاد، گفت: بنیاد مستضعفان در زمینه ایجاد و تکمیل بعضی زیرساخت‌های مرتبط با اربعین و کمک به هیئت‌های مذهبی ورود خواهد کرد.