استاندار کرمانشاه برای مدیریت مهار آتش در جنگل‌های بلبزن شهرستان پاوه حضور میدانی به عمل رساند.

تداوم حریق جنگل‌ پای استاندار کرمانشاه را به «بلبزان» کشاند

استاندار کرمانشاه برای مدیریت مهار آتش در جنگل‌های بلبزن شهرستان پاوه حضور میدانی به عمل رساند.

به گزارش خبرنگار فر نیوز/ محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه امروز ۲۰ خرداد‌ماه با هدف مدیریت عملیات اطفای حریق در جنگل‌های «بلبزان» شهرستان پاوه در این منطقه حضور یافت و از نزدیک شرایط را بررسی و دستورات لازم را برای حفظ جنگل‌ها و گونه‌های جانوری منطقه صادر کرد.

آتش‌سوزی در جنگل‌های بلبزان پاوه از عصر روز سه‌شنبه آغاز و روز بعد مهار شد، اما از عصر پنجشنبه دوباره شعله‌ور شد و در برخی نقاط ادامه پیدا کرده است که با دستور ویژه استاندار، عملیات اطفای حریق با حضور میدانی و مستمر فرماندار پاوه و مدیرکل مدیریت بحران استانداری و با تلاش نیروهای حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی، گروه‌ها و تشکل های مردمی و کمک گرفتن از ۲ فروند بالگرد ادامه دارد.

آتش ارتفاعات بلبزان کنترل شد

هم‌اکنون تمام تلاش مدیران و مجموعه‌های مردمی مهار و خاموش کردن آتش و کاهش خسار‌ت‌ها برای جنگل‌های منطقه و گونه‌های جانوری آن است.

استاندار کرمانشاه در محل آتش‌سوزی بلبزان، اظهار کرد: محیط زیست، مراتع و منابع‌طبیعی یکی از ارکان مهم زندگی سالم بشری است که به صورت ثروتی خدادادی در اختیار مردم استان قرار گرفته است.

وی با اشاره به حریق چند روزه در ارتفاعات بلبزان شهرستان پاوه، تصریح کرد: هم‌اکنون با تلاش همگانی، آتش در کنترل است که امیدواریم با ادامه تلاش دوستان به صورت نهایی خاموش شود.

استاندار کرمانشاه عامل انسانی را مهمترین دلیل حریق جنگل‌ها و مراتع دانست و گفت: هم‌استانی‌ها باید نهایت تلاش را برای حفاظت از این ثروت خدادادی داشته باشند.

 

تهیه و تنظیم مسعود دریابار