استاندار کرمانشاه: هیچ کارشکنی در زمینه اشتغالزایی پذیرفته شده نیست
استاندار کرمانشاه: هیچ کارشکنی در زمینه اشتغالزایی پذیرفته شده نیست

به گزارش ایرنا، بهمن امیری مقدم عصر چهارشنبه در نشست شورای اقتصاد که در استانداری کرمانشاه برگزار شد اظهارداشت: تمام بانک ها و دستگاه های اجرایی استان موظف هستند که به منظور تسریع در پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ بین متقاضیان تمام تلاش خود را به کار گیرند. استاندار کرمانشاه با تاکید براینکه هیچ کم کاری […]

به گزارش ایرنا، بهمن امیری مقدم عصر چهارشنبه در نشست شورای اقتصاد که در استانداری کرمانشاه برگزار شد اظهارداشت: تمام بانک ها و دستگاه های اجرایی استان موظف هستند که به منظور تسریع در پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ بین متقاضیان تمام تلاش خود را به کار گیرند.

استاندار کرمانشاه با تاکید براینکه هیچ کم کاری در روند اشتغالزایی و حمایت از کار آفرینی در کرمانشاه پذیرفته شده نیست، گفت: تمام ارگان ها باید هر آنچه در توان دارند به منظور پرداخت به موضوع اشتغال به کار گیرند.

امیری مقدم با تاکید بر اینکه بحث اشتغال و رفع معضل بیکاری اصلی‌ ترین دغدغه دولت در استان است، گفت: بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی که در جامعه ایجاد می شود وابسته به موضوع اشتغال است.

وی افزود: در صورتی که بتوانیم موضوع اشتغال را به درستی پیگیری و کار آفرینی کنیم در جامعه نشاط ایجاد می شود و شاهد رشد اقتصادی و کاهش معضلات اجتماعی خواهیم بود.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: در صورتی که فرصت های اشتغالزایی را در کرمانشاه از دست بدهیم، زمانی برای جبران آن‌ نخواهیم داشت از این رو هیچ‌ کوتاهی در این زمینه را نمی پذیریم.

امیری مقدم تثبیت اشتغال موجود را یک اولویت دانشت و گفت: امروز ۱۱۳ هزار متقاضی کار در استان کرمانشاه وجود دارد که اگر نتوانیم در زمینه اشتغال کاری کنیم این آمار در چهار سال آینده به ۱۲۰ هزار نفر خواهد رسید.

وی توسعه اشتغال را از دیگر اولویت های اشتغال در استان دانست و گفت: باید در این مرحله به دنبال افزایش ظرفیت واحد های اجرایی و فعال کردن واحد های نیمه فعال و تعطیل باشیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
شهید سلیمانی به روایت حاج صادق اشک تلخ

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه در تمام فرمانداری ها و ادارات گروهی برای پیگیری امور اشتغال تشکیل شود، گفت: این گروه ها روند اشتغالزایی در ارگان و شهرستان مربوطه را به صورت ویژه در دستور کار قرار می‌ دهد.

امیری مقدم به موضوع توزیع منابع اشتغالزایی اشاره کرد و گفت: منابع اشتغالزایی سطح استان باید به واحد هایی اختصاص پیدا کند که اشتغال پایدار و بیمه شده به همراه داشته باشند.