اسدی: تراکتور حریف دست و پابسته‌ای برای پرسپولیس نیست/ حواشی پیرامون پرهوادارترین تیم آسیا همیشه وجود دارد

اسدی: تراکتور حریف دست و پابسته‌ای برای پرسپولیس نیست/ حواشی پیرامون پرهوادارترین تیم آسیا همیشه وجود دارد

مرتضی اسدی بازیکن سابق تیم فوتبال درباره وضعیت سرخپوشان تبریزی اظهار کرد: به هر حال خمز توانست را محک جدی بزند و فکر می‌کنم اولین بازی جلوی تیم سپاهان یک مقدار شرایط ایده آل به وجود نیامد، اما همیشه هفته‌های اول تا چهارم سخت است که یک مقدار تیم خودش را پیدا کند مخصوصا تیم پرهوادار تراکتور که تغییر و تحول زیاد داشته است و زمان می‌خواهد تا بازیکنان هماهنگ‌تر شوند. البته امیدوارم این اتفاق زودتر رخ بدهد و بازیکنان بتوانند شرایطی که سرمربی تیم انتظار داشته است آن اتفاق را رقم بزنند.

نبود اخباری گریبان تیم تراکتور ر ا خواهد گرفت

اسدی درباره اینکه به نظرش نبود اخباری در این بازی احساس نمی‌شد و ضعف خط دفاعی در بازی با سپاهان مشهود بود، گفت: قطع به یقین بی تاثیر نیست. اخباری یک وزنه برای تراکتور محسوب می‌شد مخصوصا در ۲، ۳ سال اخیر فوق العاده بازی کرد و به نظرم جزو مهره‌های خوب تراکتور بود و باید به هر نحوی شده بود این بازیکن حفظ می‌شد. حالا به هر دلایلی که باشگاه صلاح دانسته بود که حفظ نشود و این لطمه اش گریبان تیم تراکتور را خواهد گرفت، چون او به عنوان کاپیتان و رهبر جزو گلر‌های خوب فوتبال ما است که متاسفانه قطع همکاری صورت گرفت.

تراکتور به روزهای خوب خود برمی گردد

او افزود: بازیکنانی که تازه به تیم اضافه شدند به خصوص نفرات خط دفاع تراکتور جدید بودند و بازی‌های دوستانه با بازی‌های رسمی خیلی تفاوت دارند و بازی جلوی تیم‌هایی که خوب هزینه کردند و شاکله خود را حفظ کردند خیلی سخت است. به نظرم زمان می‌برد تا هماهنگی بین بازیکنان به وجود آید و این اتفاق هم خواهد افتاد و تراکتور به روز‌های خوب خود برمی گردد.

تراکتور در جذب مهاجم تمام کننده در نقل و انتقالات خوب عمل نکرد

بازیکن سابق تراکتور درباره اینکه کمبود مهاجم هم در این تیم مشهود است، گفت: به نظرم تیم تراکتور به خصوص در خط جلو در نقل و انتقالات خوب عمل نکرد، چون تمام تیم‌ها به دنبال یک تمام کننده خوب بودند که متاسفانه باشگاه تراکتور از این موضوع دور ماند و بیشتر در خط دفاع و میانه میدان یار گرفت. مهمترین مسئله این بود که باید یک مهاجم تمام کننده ششدانگ می‌گرفتند، اما شاید بازیکن آزاد بتوانند جذب کنند. البته باید یک مقدار زمان بدهیم که شکل تیمی به وجود آید و کار‌های تاکنیکی سرمربی را بازیکنان بتوانند اجرا کنند. به نظرم در هفته‌های چهارم و پنجم همه تیم‌ها نسبت به هم شناخت خوبی دارند و به نظرم تاکنیک‌ها در آن زمان بهتر شکل می‌گیرد.

تراکتور در خانه اش تیم قوی نشان داده است

اسدی درباره بازی تراکتور برابر پرسپولیس را چطور می‌بیند، گفت: به هر حال تیم پرسپولیس قهرمان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال بوده است. تیمی بوده که شاکله خود را حفظ کرده و نفراتی که نیاز داشته به خدمت گرفته است. البته تراکتور نشان داده که در خانه اش تیم قوی است و امیدوارم که یک بازی خوب همراه با برد تیم تراکتور شاهد باشیم.

امیدوارم تراکتور اولین برد خود در فصل جدید را به دست آورد

او درباره اینکه تیم تراکتور می‌تواند باخت هفته اول را جیران کند، گفت: قطع به یقین ۲۹ هفته زمان دارند که تمام نتایجی که در لیگ برتر فوتبال گرفتند را جابه جا کنند. به طور حتم تراکتور تیم دست و پابسته‌ای برای تیم پرسپولیس نیست و یک بازی قوی در خانه انجام می‌دهد و این بازی در خانه است و از حمایت هواداران هم بهره می‌برد. اگر این بازی با تماشاگر باشد به طور حتم تراکتوری‌ها بازی هجومی ارائه می‌دهند و سرتاسر حمله می‌کنند و امیدوارم اولین برد خود را در فصل جدید به دست آورد.

حواشی بازی با پرسپولیس باید مدیریت شود

بازیکن سابق تراکتور درباره حاشیه‌های بازی این تیم با پرسپولیس گفت: تیمی که پرهوادارترین تیم آسیا است و همیشه حواشی پیرامونش هست و خواهد بود. تراکتور تیم بزرگی محسوب می‌شود و باید حواشی مدیریت شود و بازیکنان بیشتر روی نتیجه گرفتن و فوتبال بازی کردن تمرکز کنند، چون وقتی این کار را کنند از حاشیه‌ها دور می‌شوند. امیدوارم یک بازی خوب از آب درآید که هواداران و تماشاگران لذت ببرند و همراه با اولین برد تیم محبوبمان شود.

تقابل بازیکنان تراکتور با تیم سابقشان پرسپولیس چالش خوبی است

اسدی درباره حضور چند بازیکن پرسپولیس در تیم تراکتور گفت: این موضوع یک چالش خوبی است. به طور حتم این بازیکنان با انگیزه جلوی تیم سابق خود عرض اندام کنند و همه وجود خود را می‌گذارند تا این تیم نتیجه بگیرد.

خمز تیم تراکتور را بسته است

اسدی درباره اظهارات خمز مبنی بر اینکه تیم تراکتور را او نبسته است، بیان کرد: زمانی که آن نتیجه مدنظر رقم نخورد و اهداف تاکنیکی اش پیاده نشد، منظور خمز این بود که آنچه ایده آلش بوده، بازیکنان اجرا نکردند. به هر حال اول فصل که تراکتور شروع کرده خمز در این تیم حضور داشته و قطع به یقین او لیست داده و با توجه به شناخت نسبی که از فوتبال ما داشته او بازیکنان را انتخاب کرده و باشگاه هم نفرات مدنظر سرمربی را به خدمت گرفته است. به طور حتم این تیم رفته رفته شکل می‌گیرد و هماهنگ‌تر می‌شود و نتایج بهتری می‌گیرد.

تراکتور