اسرائیل از سایه خود هم می‌ترسد

اسرائیل از سایه خود هم می‌ترسد

«گادی شامنی» فرمانده سابق منطقه مرکزی در ارتش تاکید کرد: منطقه حواره واقع در جنوب نابلس تبدیل به نماد و مبارزه برای فلسطینی‌ها شده است.

وی در ادامه افزود: ارتش اسرائیل در یک فضای دولتی خصمانه فعالیت می‌کند که همین مسأله شرایط را برای ارتش سخت کرده است.

شامنی اضافه کرد: ما شاهد مطرح شدن هجمه‌هایی علیه فرماندهان ارتش هستیم. جریان‌هایی در کابینه اسرائیل علناً اختلاف افکنی کرده و به شعله این اختلافات دامن می‌زنند.

وی بیان کرد: ما پیش بینی می‌کنیم که دامنه این عملیات و درگیری‌ها گسترش پیدا کند. سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به خوبی می‌داند چه اتفاقی در حال رخ دادن است. نیروهای حزب الله همواره در حالت آمادگی به سر می‌برند و می‌دانند که ما ضعف داریم و کابینه حتی از سایه خود می ترسد.

روز شنبه ۲ صهیونیست در یک عملیات ضدصهیونیستی از سوی فلسطینی‌ها در حواره واقع در حومه نابلس به هلاکت رسیدند. وبگاه عبری زبان واللا به نقل از یکی از مسئولان امنیتی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این عملیات تیراندازی بسیار دقیق بوده و مشخص نیست که مجری عملیات از خودرو پیاده شده و اقدام به تیراندازی کرده یا این‌که از داخل خودروی خود عملیات تیراندازی را به انجام رسانده است.

اسرائیل از سایه خود هم می‌ترسد

وبگاه روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت نیز گزارش داد که این عملیات مقاومتی در نزدیکی یک کارواش از سوی یک خودروی گذری صورت گرفته و تعداد زیادی از نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به دنبال خودرو مجری عملیات هستند.

امیر بوخبوط، خبرنگار نظامی واللا به نقل از مسئولان نظامی صهیونیست اعلام کرد که این عملیات مقاومتی به صورت بسیار دقیقی انجام گرفته است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که عملیات حواره، یک عملیات برنامه‌ریزی شده بود و از مسافت بسیار نزدیک انجام شده و مجریان عملیات ناپدید شدند. نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی پس از این عملیات اقدامات نظامی خود در اطراف نابلس را شدت بخشیدند.