اسکان بیش از ۹ هزار نفر شب در مراکز اقامتی کرمانشاه
اسکان بیش از ۹ هزار نفر شب در مراکز اقامتی کرمانشاه

در یک هفته گذشته بیش از ۹ هزار نفر شب در مراکز اقامتی استان کرمانشاه اسکان یافته اند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه گفت: با توجه به تصمیم ستاد ملی خدمات سفر اسکان مسافران نوروزی در این ایام صرفا در مراکز دارای مجوز […]

در یک هفته گذشته بیش از ۹ هزار نفر شب در مراکز اقامتی استان کرمانشاه اسکان یافته اند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاهاسکان بیش از ۹ هزار نفر شب در مراکز اقامتی کرمانشاه گفت: با توجه به تصمیم ستاد ملی خدمات سفر اسکان مسافران نوروزی در این ایام صرفا در مراکز دارای مجوز از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی امکان‌پذیر است.

علی صابر افزود: هرگونه اسکان در مدارس، مهمانسرا‌های دولتی، پارک‌ها به صورت برپایی چادر و سایر اماکن ممنوع است و توسط تیم‌های نظارتی در سطح استان رصد و برخورد می‌شود.

وی حفظ سلامت گردشگران و مهمانان نوروزی و نیز جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا را از جمله اولویت‌های اساسی ستاد خدمات سفر عنوان کرد و گفت: تاسیسات گردشگری استان در این ایام موظف به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا هستند و شرایط خدمات‌دهی آن‌ها در این مدت با دقت توسط ناظران گردشگری و علوم پزشکی رصد می‌شود.

صابر خاطرنشان کرد: در حال حاضر امکان بازدید از اماکن و محوطه‌های گردشگری استان برای گردشگران فراهم است و امیدواریم با تداوم ثبات کنترل بیماری کرونا این روند همچنان ادامه داشته باشد.

استان کرمانشاه ۴۲۰۰ اثر شناخته شده تاریخی دارد که بیش از ۲۲۰۰ مورد آن به ثبت ملی رسیده و سایت جهانی بیستون نیز از ظرفیت‌های ویژه‌ای در حوزه گردشگری غرب کشور برخوردار است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آیا قیمت خودرو تا قبل از سال افزایش می‌یابد؟