اسکان بیش از ۹۰۰۰ نفر شب در مراکز اقامتی کرمانشاه
اسکان بیش از ۹۰۰۰ نفر شب در مراکز اقامتی کرمانشاه

ایسنا/کرمانشاه معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه از اسکان بیش از ۹ هزار نفر شب در مراکز اقامتی استان در یک هفته گذشته خبر داد. علی صابر با اشاره به گذشت یک هفته از تعطیلات عید نوروز، اظهار کرد: بر اساس آمارها طی این یک هفته ۹۴۳۰ نفر شب در مراکز اقامتی […]

ایسنا/کرمانشاه معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه از اسکان بیش از ۹ هزار نفر شب در مراکز اقامتی استان در یک هفته گذشته خبر داد.

علی صابر با اشاره به گذشت یک هفته از تعطیلات عید نوروز، اظهار کرد: بر اساس آمارها طی این یک هفته ۹۴۳۰ نفر شب در مراکز اقامتی استان اسکان یافته‌اند.

صابر افزود: با توجه تصمیم ستاد ملی خدمات سفر اسکان مسافران نوروزی در این ایام صرفا در مراکز دارای مجوز از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی امکان‌پذیر است.

وی تاکید کرد: هرگونه اسکان در مدارس، مهمانسراهای دولتی و پارک‌ها به صورت برپایی چادر و سایر اماکن غیرمجاز ممنوع است و توسط تیم‌های نظارتی در سطح استان رصد و برخورد می‌شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه، در ادامه حفظ سلامت گردشگران و مهمانان نوروزی و نیز جلوگیری از شیوع کرونا را از جمله اولویت‌های اساسی ستاد خدمات سفر عنوان کرد و گفت: تاسیسات گردشگری استان در این ایام موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از تسریع بیماری کرونا هستند و شرایط خدمات‌دهی آنها در این مدت با دقت توسط ناظران گردشگری و علوم پزشکی رصد می‌شود.

صابر در ادامه اظهار کرد: در حال حاضر امکان بازدید از اماکن و محوطه‌های گردشگری و برای گردشگران در سطح استان فراهم است و امیدواریم با کنترل بیماری کرونا این روند همچنان ادامه داشته باشد.

استان کرمانشاه با دارا بودن آب و هوای چهارفصل، طبیعت زیبا، مردمان مهمان‌نواز و ۴۲۰۰ اثر شناخته شده تاریخی که بیش از ۲۲۰۰ مورد آن به ثبت ملی رسیده است و نیز سایت جهانی بیستون از ظرفیت‌های ویژه‌ای در حوزه گردشگری غرب کشور برخوردار است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی 65 درصد افزایشمی‌یابد

انتهای پیام